4 powody, dla których warto zapisać się na kurs tańca ze swoim partnerem

0
859

Nie ma związków idealnych. Są za to takie, na których szara rzeczywistość odbiła swoje piętno. Czy tak właśnie musi być? Niekoniecznie! Kluczem do wprowadzenia odrobiny życia do swojego związku jest, chociażby zapisanie się na wspólny kurs tańca. Dlaczego właśnie taniec? Oprócz oczywistych korzyści, takich jak ogromna dawka energii, eliminacja stresu i wzrost pewności siebie, taniec oferuje również dużo dobrego dla par. Poznaj 4 powody, dla których naprawdę warto przełamać rutynę w związku!

1. Wspólny czas

W dzisiejszym pędzie, jaki narzuca nam świat, często zapominamy o sobie nawzajem. Niby wiemy, że druga połówka jest z nami, mieszka pod jednym dachem, ale nie mamy siły, aby myśleć nad tym, jak spędzić z nią miło czas. Wbrew pozorom te chwile razem są bardzo ważne. Jeśli oboje partnerów, czuje jakąkolwiek chęć tańczenia albo po prostu chcą oni się sprawdzić w nowej sytuacji, to kurs tańca będzie dla nich wyborem idealnym. Spróbujcie, a sami się przekonacie, że dzielenie wspólnego zajęcia w dodatku tak aktywnego, sprawi, że będziecie myśleć o sobie jeszcze więcej i tylko czekać na ten wspólnie spędzony czas.

2. Taniec zbliża

Oczywistym jest, że dzielenie pewnych zajęć i zainteresowań jest dla związku bardzo przydatne. Jeśli jednak jest to taniec, to mówimy o szczególnej korzyści. Tańcząc ze swoim życiowym partnerem, jest się z nim w ciągłym kontakcie fizycznym. Zależnie od tego, na jaki kurs tańca się wybraliśmy, będziemy albo mocno przytuleni do partnera jak np. podczas kizomby, albo naszym połączeniem będą przez większość czasu splecione ręce np. w salsie kubańskiej. Mimo że taki dotyk powinien być dla nas codziennością, to często po prostu nie mamy na niego czasu! Dlatego podczas kursu tańca uczymy się często swoich ciał na nowo, co oczywiście rozbudza chęć na więcej, a czas na nawet przelotny dotyk nagle magicznie się znajduje!

3. Poznawanie siebie

Taniec to również idealny sposób na lepsze poznanie samych siebie oraz swoich drugich połówek. Takie style tańca jak chociażby bachata potrafią wyzwolić w nas skrywane pokłady kobiecości, czy męskości, o których nawet nie wiedzieliśmy, że je mamy! Często nie dostrzegamy ich również w naszych partnerach. I niekoniecznie może to być nasza wina. Nie każdy emanuje pewnością siebie na co dzień. A czasami zatracamy się w rutynie, która sprawia, że nie mamy nawet ochoty uwidaczniać naszych atutów. Dlatego wspólnie odbywany kurs tańca to sposób na poznanie swojego partnera od całkowicie innej strony.

Jeśli nie jesteśmy fanami tańców latynoskich, a zdecydowanie przypada nam do gustu klasyka, to idealnym wyborem będzie tango argentyńskie. Taniec, podczas którego mężczyzna prowadzi, a kobieta za nim podąża to sposób na docenienie siebie nawzajem i odkrycie w sobie ról, które być może przypadną wam do gustu!

4. Przywróć zapomnianą chemię!

Wspólny taniec to nie tylko sposób na zwiększenie kontaktu ze sobą, na poznanie się od całkowicie innej strony i na wspólnie spędzony czas. To również sposób na ponowny wybuch miłości. Czy można zakochać się w sobie na nowo? Oczywiście, że tak. I bynajmniej nie jest tu mowa o osobach, które przestały się już kochać. Jednak kto nie chciałby poczuć raz jeszcze tych motylków w brzuchu tak jak za pierwszym razem? Wspólny kurs tańca może nam to zaoferować. Nietrudno jest się zauroczyć w sobie od nowa, gdy patrzymy sobie głęboko w oczy i uśmiechamy się do siebie, a to wszystko w akompaniamencie porywającej do tańca muzyki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here