7 przyrządów sportowych niezbędnych do ćwiczeń w domu

0
1575
7 przyrządów sportowych niezbędnych do ćwiczeń w domu

Wcale nie musisz biec na siłownię, aby zadbać o piękną i zgrabną sylwetkę! Wystarczy szczęśliwa siódemka – niezawodne przyrządy sportowe do ćwiczeń w domu, meldują gotowość do stworzenia prywatnej Sali fitness. Co warto kupić? Podpowiadamy w artykule!

Skakanka. Czy wiesz, że skacząc, spalamy zawrotne ilości kalorii? Potwierdzeń nie należy szukać daleko! Wystarczy wykonać 130 skoków na minutę, aby zrzucić 720 kalorii! Ponadto jeden z najtańszych przyrządów do ćwiczeń w domu wzmacnia mięśnie ramion, brzucha, pośladków i ud. Systematyczne skakanie na skakance zwiększa wydajność systemu oddechowego i serca. Pozytywny skutek uboczny? Tłuszcz znika w mgnieniu oka!

Piłka fitness. To jeden z najbardziej uniwersalnych i wszechstronnych przyrządów do domowych ćwiczeń. Na piłce można kształtować mięśnie oraz rozciągać ciało. Systematyczne treningi z piłką dbają o dobrą kondycję ciała oraz równowagę. Przyrząd ten polecany jest kobietom w ciąży oraz osobom w okresie rehabilitacji.

Hantle. To niezawodny towarzysz, który pięknie modeluje ramiona i wzmacnia klatkę piersiową. Dla kobiet polecane obciążenie to od 0,5 kg do 1,5 kg. Dla mężczyzn wartości te są zdecydowanie wyższe – od 5 kg i więcej.

Rower stacjonarny. Polecany wszystkim osobom, które nie mają poważnych problemów ze stawami kolanowymi. Mówi się, że rower stacjonarny to dobry wstęp do aktywności sportowej. Jest to słuszne stwierdzenie, ponieważ to właśnie od niego wiele osób rozpoczyna codzienne poranki. Przyrząd świetnie modeluje dolne partie ciała. Ponadto poprawia ogólną kondycję i wydolność krążeniowo-oddechową.

Mata do ćwiczeń. W jej sercu gra joga i pilates. Niech jednak spokojne nazwy nie zwodzą, ponieważ podczas tego typu treningu można spalić wiele kalorii. Mata dba także o to, aby ćwiczenia były wykonywane na odpowiednim, komfortowym dla ciała podłożu.

Stepper do ćwiczeń. W kuluarach mówi się, że to kompaktowy pomocnik w zrzuceniu paru zbędnych kilogramów. Uwielbiany za funkcjonalność – można z niego korzystać w różnych domowych przestrzeniach. Nie ma także problemu z jego przechowywaniem. Cecha charakterystyczna? Niepozorny wygląd. Stepper bowiem oferuje szerokie możliwości – ujędrnia nogi i pośladki oraz wyszczupla uda i łydki.

Hula-hop. Szczupła talia wreszcie na wyciągnięcie ręki, a wszystko to za sprawą systematycznego ćwiczenia z plastikową obręczą. Codzienne „hula” wokół pasa, przynosi zaskakujące efekty, widoczne już po kilku tygodniach. Hula-hop to przyrząd, który jest gwarancją dobrej i przyjemnej zabawy. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby zaprosić go do prywatnej Sali fitness! Sprawdź promocje na sprzęt fitness w sklepie internetowym prosportowy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here