Analiza rynku nieruchomości we Wrocławiu

0
2810
Analiza rynku nieruchomości we Wrocławiu

Według ustaleń analityków rok 2020 przyniesie niewielkie modyfikacje cen w sektorze rynku nieruchomości. Polacy wciąż skłaniają się ku zakupowi mieszkań niż podpisywaniu umów wynajmu. Sytuacji nie zmienią nawet oferowane przez rząd programy czynszowe.

Ceny mieszkań

Najdroższą dzielnicą Wrocławia jest Szczepin. Najtańsze mieszkania można natomiast kupić na Świniarach. Największą popularnością cieszą się jednak obiekty, zlokalizowane w centrum miasta. Osoby, decydujące się na zakup mieszkania od dewelopera z Wrocławia mogą jednak liczyć na atrakcyjne rabaty i oferty promocyjne. W metropolii jest aż pięć ulic, na których ceny nieruchomości przekraczają sumę 10000 zł za metr kwadratowy. Wrocławskie firmy oferują swoim klientom aż 5924 mieszkania oraz domy, zlokalizowane w 1938 budynkach. Średnia cena kupowanej nieruchomości wynosi około 350000 złotych. Najczęściej wybierane obiekty mają 57 metrów kwadratowych. Oferty mieszkaniowe zdominowane są przez lokale dwupokojowe. Wartość najdroższego lokalu we Wrocławiu szacowana jest na około 120000 złotych. Analitycy przewidują, że w przyszłym roku hossa cen doprowadzi do tego, że za jeden metr kwadratowy mieszkania trzeba będzie zapłacić aż 8000 zł. Zwyżkowa tendencja cen utrzyma się zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.

Mieszkania wynajmowane osobom trzecim

Nieruchomości kupowane pod wynajem wciąż cieszą się we Wrocławiu dużą popularnością. Oferty czynszowe kierowane są zazwyczaj dla studentów, w związku z czym najgorętszy okres zawierania tego typu umów przypada na letni sezon oraz początek roku akademickiego. Przeciętny koszt wynajmu czterdziestometrowego mieszkania waha się w granicach 1800 złotych. Do ceny należy doliczyć licznikowe oraz administracyjne opłaty.

Wrocław należy do miast, brylujących na rynku nieruchomości. Jeśli pojawiają się okresy zniżki cen mieszkań, mają one przejściowy charakter. Sytuacja ta dotyczy również wynajmowanych lokali. Oznak spadków cenowych nie widać także w sektorze kredytów hipotecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here