Atrakcyjny system motywowania pracowników

0
1448
Atrakcyjny system motywowania pracowników

Każdy doświadczony przedsiębiorca dobrze wie, jak cenny dla firmy jest pracownik wykazujący inicjatywę i przejawiający zaangażowanie. Taki pracowity człowiek, który wie, co należy do jego obowiązków może przynosić firmie świetne rezultaty w postaci wysokiej sprzedaży. Jeśli uda się zatrudnić zespół ludzi, którzy działają i myślą w taki sposób, wróży to firmie duży sukces, a takich pracowników należy nagradzać, aby utrzymać ich pozytywne nastawienie.

Dobry pracownik zasługuje na bonus

Warto na bieżąco chwalić swoich pracowników. Czasem nie potrzeba wiele, aby podnieść wydajność zespołu. Zwykłe „Jestem z Ciebie zadowolony” choć istotne, może być nieadekwatne do wysiłku pracownika lub jego zaangażowania w dany projekt.

Najlepszą formą wyrażenia uznania pracownikowi może wydawać się premia w postaci bonusu pieniężnego. Najczęściej zadowolenie z pracownika jest wyrażane właśnie w ten sposób. Jednak jeśli premia nie będzie przyznawana każdego miesiąca, może nie być wystarczającą motywacją.

Czy są jakieś inne sposoby na to, żeby wynagrodzić pracownika, nie obciążając zbytnio budżetu firmy?

Coś więcej niż karta upominkowa

Interesującą propozycją jest system benefitów, który pozwala samodzielnie wybierać pracownikom to, co najbardziej ich interesuje. Jedno z narzędzi tego typu znajdujące się pod adresem https://nais.pl pozwala przeznaczyć na cele wynagradzania pracowników określoną kwotę pieniędzy. To szef decyduje, jak wysoki ma być budżet przeznaczony na benefity. Oczywiście nie wiąże się to ze zbędnymi formalnościami, jest wygodne dla obu stron. Wystarczy się zarejestrować w serwisie.

Pracownik sam wybiera, co okaże się dla niego najbardziej praktyczne. Każdy znajdzie coś, co spełni jego oczekiwania. Bonus można przeznaczyć na zamówienie jedzenia, ubrania, sport i aktywność, ale również na rozwój osobisty. Pozwala to dostrzec szefowi czym się interesuje jego zespół. Partnerami tej platformy są takie duże marki jak Allegro, Zalando, Empik czy Tesco. Sposób ten zyskuje popularność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here