Czy warto zainwestować w oświetlenie LED?

0
816
oświetlenie LED

Wybór właściwego oświetlenia jest bardzo istotny podczas urządzania każdego wnętrza. W zależności od rodzaju i mocy żarówek otrzymamy światło o różnej barwie i natężeniu; mocne, białe światło przyda się w łazience i kuchni, w sypialni możemy się zdecydować na słabsze, żółte światło, które pomoże stworzyć przytulną atmosferę. Nie tylko dzieci uwielbiają kolorowe girlandy i lampki nocne, a odpowiednio dobrany żyrandol nada pokojowi dziennemu niepowtarzalnego charakteru.

Wybór lamp z oświetleniem LED

Przy wyborze lamp warto pokierować się nie tylko ich wyglądem, ale również specyfikacją techniczną. Każdy, kto zdecyduje się zainwestować w LEDowe oświetlenie do domu, szybko przekona się o jego licznych zaletach. Przede wszystkim, oświetlenie LED jest niemal dwadzieścia razy bardziej energooszczędne od tradycyjnego, co oczywiście znajduje swoje odbicie w znacznie niższych rachunkach za prąd. Jest to spowodowane tym, że w żarówkach LED 90% pobieranej energii elektrycznej jest przetwarzana na światło, podczas gdy w tradycyjnych żarówkach współczynnik ten wynosi zaledwie 5%. Co za tym idzie, żarówki LED o mniejszej mocy dają światło tak jasne, jak pobierające wielokrotnie więcej energii żarówki tradycyjne. Jest to korzystne zarówno dla naszego domowego budżetu, jak i dla środowiska, podobnie zresztą jak to, że żarówki LED`owe mają pięćdziesięciokrotnie dłuższy czas pracy, więc wystarczy wymieniać je raz na kilka lat.

Światło emitowane przez żarówki LED nie męczy wzroku ani nie emituje promieniowania UV. Same żarówki nie nagrzewają się nawet podczas wielogodzinnego działania, są odporne na wstrząsy, a częste włączanie i wyłączanie nie wpływa na ich żywotność. Mogą też być o wiele mniejsze od tradycyjnych żarówek, a wszystkie te cechy pozwalają je montować w miejscach, w których inne żarówki by się nie sprawdziły.

Zakup żarówek LED

Obecnie sklepy z oświetleniem mają w swojej ofercie żarówki LED dające rozmaite barwy światła, w dowolnych rozmiarach i kształtach. Dzięki właściwościom żarówek LED, można je mocować bezpośrednio do instalacji elektrycznej, bez żadnych zewnętrznych zasilaczy, pod warunkiem, że są wyposażone w gwint G9, wcześniej stosowany do żarówek halogenowych. Żarówka G9 LED nie tylko nie wymaga skomplikowanych instalacji, ale również zajmuje niewiele miejsca montażowego, pomimo niewielkiego rozmiaru jest bardzo mocnym źródłem światła, nie zawiera żadnych metali ciężkich, za to jest całkowicie biodegradowalna.

Choć jednorazowo montaż oświetlenia LED`owego będzie bardziej kosztowny od żarówek tradycyjnych, z czasem inwestycja zwróci się z nawiązką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here