Czym kierować się przy wyborze salonu meblowego?

0
1284
Czym kierować się przy wyborze salonu meblowego?

Meble kupuje się najczęściej na lata. Dlatego, kiedy przyjdzie nam je wybierać, warto wybrać odpowiedni salon meblowy. Gdańsk, Poznań czy Warszawa w każdym większym mieście znajdziemy punkt, który pod tym względem spełni nasze oczekiwania.

Wybór właściwego salonu meblowego to wbrew pozorom pierwszy krok do sukcesu, jakim jest kupienie najbardziej odpowiadających nam właściwych mebli. Salon powinien przede wszystkim zapewniać nam różnorodność produktów. Im więcej opcji do wyboru tu znajdziemy, tym większa jest szansa, że wybierzemy te meble, które będą dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb oraz możliwości. Powinniśmy w nim znaleźć meble drewniane, które zostały wyprodukowane z litego drewna, a także te z płyty wiórowej, które powstały ze sklejenia specjalnie rozdrobnionych cząstek drewna. Ostatecznie oferta powinna też zawierać meble wykonane z płyty pilśniowej, MDF, HDF oraz okleiny.

Ważny jest materiał, z jakiego zostały wyprodukowane meble, ale też mnogość projektów oraz stylów, w jakich są one utrzymane. Bez względu na to, czy szukamy mebli do mieszkania utrzymanego w stylu skandynawskim, nowoczesnym, klasycznym czy śródziemnomorskim, to nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem odpowiednich zestawów meblowych.

Nie bez znaczenia jest też oczywiście cena. Im meble są tańsze, tym lepiej finalnie dla klienta. Cenę jednak warto rozpatrywać w kontekście. Nie możemy zatem porównywać dwóch dowolnie wybranych zestawów mebli, ale trzeba dokonać porównania mebli zaprojektowanych w tym samym stylu, wykonanych z podobnych materiałów i sygnowanych przez tę samą firmę lub znajdującą się na tej samej półce jakościowej. Wtedy dopiero otrzymamy pełny obraz i będziemy mogli jasno zdecydować, który salon meblowy jest tańszy, a tym samym bardziej atrakcyjny dla nas w kontekście zakupów.

Zwróćmy też uwagę na samą obsługę klienta. Nie chodzi tu nawet o uprzejmość czy kulturę osobistą sprzedawców. Dużo ważniejsze jest to, czy mają odpowiednią wiedzę w zakresie produktów, które sprzedają. Jeśli tak, to jest to bardzo duży plus takiego salonu. Profesjonalnie przygotowany pracownik jest w stanie pomóc nam podjąć właściwą decyzję i rozwiać nasze wątpliwości co do samego zakupu czy ewentualnego montażu mebli.

Jeśli chodzi o sam montaż, to musimy mieć świadomość, że dowóz mebli do klienta oraz pomoc w ich montażu, kiedy chodzi o skomplikowane zestawy meblowe, jest dziś już standardem. Jeżeli zatem w danym salonie meblowym nie znajdziemy tego typu usługi, to zrezygnujmy z niego na rzecz konkurencyjnej placówki. Samodzielny transport dużych zestawów meblowych jest niezwykle uciążliwy oraz kosztowny. Wymaga zaangażowania kilku osób do samego przenoszenia gabarytów, a jednocześnie w wielu przypadkach wynajęcia samochodu, który swobodnie pomieści zakupione przez nas meble. Dodatkowo sam montaż nie musi być wcale prosty i czytelny. Może się okazać, że mimo pomocy i instrukcji, zwyczajnie nie damy sobie z tym rady. W takim przypadku zostaniemy postawieni przed koniecznością wezwania fachowca, co oczywiście oznacza kolejne koszty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here