Czym się kierować przy wyborze smartfona?

0
350

Smartfon jest urządzeniem, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Zmieniające się trendy powodują, że raz na jakiś czas wymieniamy nasz model na nowszy i wyposażony w coraz to ciekawsze funkcje. Jak zatem wybrać telefon, który będzie odpowiadał naszym potrzebom? Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

 1. Pamięć RAM – czy jest istotna?
 2. Jaki aparat w telefonie?
 3. Czy bateria ma znaczenie?

W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Pamięć RAM – czy jest istotna?

Smartfony różnią się pomiędzy sobą różnymi parametrami, a jednym z nich jest pamięć RAM. Jest to jeden z najważniejszych punktów specyfikacji danego smartfona, który warto wziąć pod uwagę. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy potrzebujemy szybko i sprawnie działającego telefonu – im większa pamięć RAM, tym praca jest płynniejsza. Warto kierować się pewnymi wytycznymi:

 •  2 GB pamięci RAM jest minimalną ilością, którą powinny posiadać smartfony z niższych półek cenowych,
 • 3-4 GB RAM – znajdziemy je w telefonach w średnim zakresie cenowym,
 • 6-12 GB RAM – tyle znajdziemy w najdroższych i najmocniejszych modelach.

Jak widać, wybór ten nie należy do najłatwiejszych – najczęściej uzależniamy go od naszych potrzeb i możliwości finansowych.

Jaki aparat w telefonie?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaki aparat będzie najlepszy w telefonie. Tutaj jak zwykle, należy wybór dopasować do naszych indywidualnych potrzeb: czy zdjęcia będziemy wykonywać okazjonalnie, czy może też telefon ma nam zastąpić profesjonalny aparat.

Producenci najczęściej podają rozdzielczość matrycy, która jest podawana w Mpix – uważa się, że im jest lepsza, tym lepsze zdjęcia będziemy mogli wykonać aparatem. Jednak na ich jakość wpływają także inne elementy, takie jak:

 • jasność obiektywu,
 • stabilizacja optyczna,
 • autofocus,
 • teleobiektyw,
 • obiektyw szerokokątny,
 • tryb nocny,
 • aparat głębi.

Ciekawą propozycją smartfona oferującego dobry aparat jest HTC Desire 20 Pro. Posiada on cztery tylne aparaty o dobrych parametrach oraz jeden przedni, umożliwiający wykonanie selfie.

Czy bateria ma znaczenie?

Bateria w smartfonie jest niezwykle ważna, szczególnie wtedy, gdy często z niego korzystamy. Granie w gry, słuchanie muzyki, przeglądanie Internetu czy oglądanie filmów powoduje, że bateria szybciej się rozładowuje, niż wtedy, gdy używamy telefonu jedynie do podstawowych czynności.

Standardowa bateria powinna mieć pojemność minimum 3000 mAh. Te nieco mocniejsze, o pojemności ok. 4000 mAh mogą zapewnić nam dwa dni umiarkowanego użytkowania smartfona. Najlepsze możliwości oferują nam telefony o pojemności 5000 mAh oraz większej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here