Depilacja bikini laserem – najskuteczniejsze usuwanie niechcianego owłosienia

0
501
Depilacja bikini

Problem nadmiernego owłosienia w miejscach intymnych dotyczy nie tylko kobiet, ale również mężczyzn, którzy coraz chętniej zaczynają korzystać z laserowej depilacji okolic bikini. Laser to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania niechcianych włosków, dzięki której raz na zawsze możemy pozbyć się tego nieprzyjemnego problemu.

Rodzaje depilacji okolic intymnych u kobiet

Salony kosmetyczne oferują obecnie kilka wariantów depilacji bikini, a to, na który się zdecydujemy, zależy wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji. Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów możemy wyróżnić w szczególności klasyczną depilację, depilację francuską, depilację brazylijską, a także depilację hollywoodzką. Czym jednak różnią się one między sobą? Klasyczna depilacja polega na usunięciu włosków znajdujących się w naszych pachwinach, jednak może również obejmować dolną część brzucha, a także włoski, które rosną pomiędzy pępkiem a wzgórkiem łonowym. Depilacja francuska obejmuje usunięcie niechcianego owłosienia z przodu naszych okolic intymnych i uwzględnia również eliminację włosków znajdujących się na naszych wargach sromowych większych. Z kolei depilacja laserowa bikini głębokie może być wykonywana zarówno metodą brazylijską, jak i hollywoodzką. Ta pierwsza obejmuje okolice odbytu, a także wewnętrzną stronę warg sromowych, przy czym pozostawia pasek włosków na wzgórku łonowym, natomiast ta druga likwiduje wszystkie włoski znajdujące się w okolicach bikini.

Jak wygląda depilacja miejsc intymnych u kobiet i u mężczyzn?

Zarówno depilacja laserowa bikini u mężczyzn, jak i u kobiet wygląda niemal identycznie, a jedyną różnicą są obszary, które będą depilowane podczas zabiegu. W przypadku mężczyzn depilacja laserowa obejmuje najczęściej okolice moszny i odbytu, natomiast u kobiet jest ona zróżnicowana i zależy przede wszystkim od wybranej metody (klasyczna, francuska, brazylijska, hollywoodzka). Przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest odbycie krótkiej konsultacji, podczas której kosmetyczka ocenia stan oraz typ naszej skóry i włosów, a także sprawdza, czy nie istnieją jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu (np. stosowanie światłouczulających ziół, retinoidów, witaminy A, a także świeża opalenizna). Jeśli etap ten przebiegnie pomyślnie, to wykonywana jest próba laserowa, która służy do sprawdzenia reakcji skóry na działanie wiązki lasera, a także do dobrania odpowiednich parametrów. W następnym kroku dochodzi do przeprowadzenia właściwego zabiegu (dzień wcześniej należy przy pomocy maszynki do golenia zgolić wszystkie włosy), który polega na uszkodzeniu włosków wraz z cebulkami, jednak światło lasera oddziałuje wyłącznie na włoski, które w momencie zabiegu znajdują się w fazie wzrostu. Z tego też względu konieczne jest przeprowadzenie serii co najmniej kilku zabiegów w równych odstępach czasowych (co kilka tygodni), ponieważ włoski znajdują się w różnych fazach wzrostu. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po upływie kilkunastu dni, jednak należy mieć świadomość tego, że światło lasera oddziałuje wyłącznie na włosy zawierające dużą ilość melaniny, dlatego też zabieg nie przyniesie żadnych rezultatów u pań i panów, którzy mają siwe, rude lub bardzo jasne włosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here