Dom na lata w Jaworznie

0
986
Dom na lata w Jaworznie

„Dom na lata” – to slogan, którym często posługują się właściciele nieruchomości zainteresowani sprzedażą domu oraz deweloperzy próbujący przekonać niezdecydowanych klientów do zakupu nieruchomości. Czy wyżej wskazany termin ma jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości? Czy możemy mówić o domie na lata w sytuacji, w której praktycznie każdy sprzęt ulega awarii chwilę po zakończeniu jego gwarancji? Odpowiedź na te pytania jest krótka i możliwa do przewidzenia – „to zależy”.

Dom na lata – podstawa to dobry projekt

Odpowiednio zaprojektowany dom to połowa sukcesu. Będzie nie tylko funkcjonalny, ale i ergonomiczny, a zarazem energooszczędny – czyli tańszy w utrzymaniu. Właściwy rozkład pokoi, maksymalne wykorzystanie przestrzeni, zastosowanie odpowiednich materiałów do zagwarantowania trwałości konstrukcji oraz instalacji wewnątrz i na zewnątrz, z pewnością jest czymś pożądanym i… najtrudniejszym. Kto kiedykolwiek budował dom ten doskonale wie, że „pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie”. Ta zasada sprawdza się praktycznie zawsze.

Fachowcy gwarancją domu marzeń

Aby uniknąć kosztownych i często nieodwracalnych błędów, a jednocześnie nie budować przysłowiowych „trzech domów”, warto skorzystać z usług fachowców. Mając na myśli fachowców, piszemy o zarejestrowanej firmie, istniejącej dłużej na rynku niż rok/dwa, która jednocześnie może pochwalić się sporą liczbą zrealizowanych projektów i wdrożeń oraz zapewniającą usługi serwisowe gwarancyjne i pogwarancyjne. W przypadku budowy domu, warto zainwestować w projekt domu opracowany przez znane i powszechnie cenione biuro architektoniczne, specjalizujące się w projektowaniu domów jedno- i wielorodzinnych. Kwestię budowy domu warto powierzyć dwóm firmom – jednej która zajmie się budową domu, a druga która wyposaży go w niezbędne instalacje sanitarne.

Jak znaleźć dobrych wykonawców?

Jak je znaleźć? Najszybciej będzie korzystając z dobrodziejstwa nowoczesnych technologii, czyli w tym przypadku z komputera i Internetu. Przykładowo, szukając biura architektonicznego w Jaworznie, wystarczy wpisać w pole wyszukiwania frazę: „biuro architektoniczne Jaworzno” i analogicznie dla pozostałych firm: „budowa domów Jaworzno” oraz „instalacje sanitarne Jaworzno”. Przeglądając zamieszczone na firmowych stronach informacje, zyskamy wiedzę na temat:

  • czasu ich funkcjonowania,
  • zakresu usług poszczególnych firm,
  • dotychczas zrealizowanych projektów oraz
  • ogólnych warunków nawiązania współpracy.

Porównuj oferty – zawsze!

Mając sprecyzowane oczekiwania względem np. wyglądu domu oraz instalacji jakie powinny się w nim znaleźć, można dodatkowo pokusić się o porównywanie ofert i pomysłów rozwiązań między różnymi wykonawcami. Posłużmy się przykładem. Jeżeli wymarzony dom w Jaworznie powinien mieć instalację klimatyzacji, w pierwszej kolejności powinniśmy o tym fakcie poinformować biuro architektoniczne. Natomiast w międzyczasie warto poszukiwać firmy, która nie tylko dostarczy odpowiedni sprzęt, ale na bazie zaprezentowanych wizualizacji i projektu domu:

  1. zaprojektuje instalację klimatyzacji,
  2. dobierze odpowiedni sprzęt,
  3. zajmie się jego montażem,
  4. zapewni serwis gwarancyjny i pogwarancyjny klimatyzacji.

Tego typu firmę można spróbować znaleźć wyszukując w Internecie takich słów kluczowych jak np.: „klimatyzacja Jaworzno”. Można również od razu zdecydować się zarówno na doradztwo, jak i projekt, montaż i usługi serwisowe świadczone przez profesjonalną firmę projektowo-wdrożeniowo-serwisową, odpowiednio długo istniejącą na jaworznickim rynku usług sanitarnych – TB Klima.

TB Klima – specjaliści od instalacji sanitarnych

TB Klima to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w Jaworznie. Świadczy kompleksowe usługi sanitarne w mieszkaniach i domach mieszkańców Jaworzna i okolicy (Sosnowca, Mysłowic, Chrzanowa i Olkusza). Tylko na przestrzeni ostatnich kilku lat może pochwalić się realizacją ponad kilkuset zleceń, wszystkich zakończonych pełnym zadowoleniem klientów. To rzetelny i odpowiedzialny partner, który sprawi, że „dom na lata” nie będzie tylko sloganem.

Kontakt z TB Klima możliwy jest poprzez:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here