Jak przygotować psa na wakacyjny wypoczynek?

0
1131
Jak przygotować psa na wakacyjny wypoczynek

Wakacje z psem mogą być niezwykle przyjemne – zarówno dla właściciela, jak i dla jego czworonoga. Niezależnie od tego, gdzie zamierzasz spędzić urlop, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach związanych z bezpieczeństwem i komfortem psa. Co zabrać na wspólny wyjazd? Jak wybrać miejsce wypoczynku? Jak sprawić, by wakacje były udane zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego czworonożnego przyjaciela? Oto nasze wskazówki.

Wypoczynek z psem – jaki kierunek obrać?

Wakacje z psem nie muszą sprowadzać się do wyprawy do lasu czy na łąkę. W zależności od przysposobienia zwierzaka, wakacje można zaplanować z różnych częściach kraju i świata. Pamiętajmy, że są zwierzęta, które świetnie będą czuły się na odludziu, w lesie czy na łące – otwarta przestrzeń zdecydowanie im służy. Są również zwierzaki, które nie boją się tłoku, są przyzwyczajone do miasta i jego specyfiki. Takie psy będą świetne czuły się w miejskiej dżungli, mogą być towarzyszem podczas odwiedzania największych metropolii i będzie to dla nich przyjemność.

Niezależnie od miejsca, które wybierasz na podróż, warto sprawdzić kilka istotnych kwestii. Sprawdź, czy hotel, który wybrałeś jest przyjazny zwierzętom. Upewnij się, że w pobliżu są restauracje, które akceptują zwierzaki oraz czy pobliska plaża nie wyklucza przebywania na jej terenie zwierząt. Przecież chcesz, aby urlop był tak samo przyjazny dla psa, jak dla Ciebie.

Co zabrać na urlop z psem?

Warto pamiętać o jednej podstawowej rzeczy – wakacje z psem wymagają odpowiedniego przygotowania, zarówno ze strony właściciela, jak i zwierzaka. Pojawia się również wiele spraw, które trzeba załatwić po drodze. Wspólny wyjazd to dla właściciela dodatkowa odpowiedzialność i w niektórych momentach również stres. Warto o tym pomyśleć jeszcze przed planowaniem podróży. Zastanówmy się, czy jesteśmy gotowi na tego typu działania, szczególnie jeśli jest to nasz pierwszy wyjazd z czworonogiem. Nie wszystkie hotele, pensjonaty i hostele akceptują zwierzęta, jednak tego typu informacje są zazwyczaj podane na stronach internetowych większości miejsc dla urlopowiczów. Nie można jednak narzekać na wybór ofert noclegów, bowiem coraz więcej miejsc jest już przyjaznych zwierzętom. Ciągle powstają również plaże, na których zwierzęta mogą swobodnie wypoczywać i biegać bez ograniczeń.

Pakując się na wyjazd nie myślmy więc tylko o sobie i naszych potrzebach. Warto również zwrócić uwagę na to, czego pies będzie potrzebował podczas wakacyjnego wypoczynku. Legowiska dla psów są już zazwyczaj na wyposażeniu hoteli. Pomyślmy więc o jedzeniu i akcesoriach, które mogą się przydać. Jednym z nich jest z pewnością kamizelka chłodząca dla psa. Umożliwi ona komfortowe spacery z psem podczas upałów. Wszystkie gadżety znajdziesz w sklepach internetowych.

Na wybór ofert nie można narzekać, bo coraz więcej biur podróży oferuje specjalne hotele dla osób podróżujących ze zwierzętami. Istnieją także specjalne plaże, na których zwierzęta mogą hasać bez ograniczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here