Jak przygotować się do przeprowadzki domu lub mieszkania?

0
1116
Jak przygotować się do przeprowadzki domu lub mieszkania

Przeprowadzenie się z domu lub mieszkania do innego lokum to duże i złożone przedsięwzięcie, którego sukces w dużej mierze zależy od obrania prawidłowej przeprowadzkowej strategii. Sprawdź, jak uniknąć niepotrzebnego stresu oraz mądrze przygotować się do przeprowadzki.

Zaplanuj rzeczy, które weźmiesz ze sobą

Przeprowadzka to doskonały powód na wykonanie gruntownej ewidencji oraz porządku w posiadanych rzeczach. Warto kompleksowo posprzątać szafy, komody, półki czy inne miejsca w domu lub mieszkaniu, wyrzucić zbędne szpargały i bibeloty, niepotrzebne dokumenty czy ubrania, których nigdy więcej nie założysz. Przed przeprowadzką zrób porządki, wyrzuć lub oddaj zbędne przedmioty, a także sporządź listę rzeczy, które weźmiesz ze sobą.
Porządki oraz listę rzeczy do zabrania warto sporządzać metodycznie. Dzięki temu unikniesz realizacji tego etapu za jednym zamachem, a tym samym ograniczysz ryzyko, że o czymś zapomnisz lub źle rozplanujesz liczbę przedmiotów do zabrania.

Zaplanuj przeprowadzkową strategię

Jeżeli wiesz już, co weźmiesz ze sobą, a czego się pozbędziesz, rozplanuj, jak spakujesz swój dobytek oraz w jaki sposób rozplanujesz przeprowadzkę. Najlepszym i najpowszechniejszym sposobem na pakowanie rzeczy, są kartony.
Pakowanie rzeczy najlepiej rozplanować pomieszczeniami – jednego dnia spakuj cały salon, drugiego całą łazienkę i kuchnię, a trzeciego np. sypialnię. Pamiętaj, aby nie pakować od razu przedmiotów niezbędnych do codziennego życia – np. przyborów toaletowych, laptopa czy zapasu ubrań.
Nie zapomnij, aby odpowiednio oznaczyć pudła, a zwłaszcza pudła z rzeczami mogącymi uszkodzić się podczas transportu. Wolne miejsce w pudełkach warto zapełnić zwiniętymi stronami gazet, papierem lub tekturą. Szklane rzeczy zabezpiecz folią bąbelkową, sprzęt AGD i RTV umieść w styropianowych kartonach, w których został zakupiony (o ile jeszcze je posiadasz), a kołdrę i ubrania najlepiej wsadź do próżniowych worków i odprowadź z nich powietrzę za pomocą odkurzacza.

Wybierz dobrą firmę przeprowadzkową

Pamiętaj, że nawet najlepszy plan działania podczas przeprowadzki nie wypali w pełni, jeśli nie znajdziesz odpowiedniej firmy przeprowadzkowej, takiej jak np. 123Przeprowadzki, która maksymalnie uprości Twoją przeprowadzkę oraz zadba o pełne bezpieczeństwo Twojego dobytku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here