Jak radzić sobie z małą ilością włosów?

0
1189
Jak radzić sobie z małą ilością włosów?

Jednym z najgorętszych trendów ostatnich kilku lat są niesforne koczki wiązane na czubku głowy. Podobnie rzecz ma się z końskimi ogonami spiętymi wysoko na gładko zaczesanej fryzurce. Jeśli jednak należysz do kobiet, które los obdarzył zakolami, to nie będą korzystne stylizacje dla Ciebie. Problem można zakryć specjalnymi czapkami opisanymi na https://modna-wiedza.pl/stylowe-czapki-dla-dziewczyn/, ale są też inne sprawdzone metody.

Grzywka maskująca

Jak ukryć zakola u dziewczyn? Najprostszym sposobem jest odpowiednio dobrana fryzura. Możemy oczywiście poprosić fryzjera stylistę, aby zaproponował nam coś, co do nas pasuje, ale możemy też sięgnąć po kilka sprawdzonych fryzur. Jedną z nich jest grzywka. Przy zakolach powinna być dość gęsta, gruba i szeroka, tak, żeby zachodziła na boki głowy. Wtedy nawet zmierzwiona pod wpływem wiatru nie odsłoni tego, co próbujemy przy jej pomocy ukryć. Zapomnijmy o jednak o cienkich i postrzępionych grzywkach. O tym, jakie produlty przydadzą się do jej stylizacji można przeczytać nA https://modna-wiedza.pl/

Przedziałek

Przy zakolach zdecydowanie lepiej się sprawdza przedziałek na środku głowy. Wtedy włosy rozkładają się równomiernie i szansa na odsłonięcie naszych „zatok mądrości” jest mniejsza. Możemy też ułożyć przedziałek lekko na boku, ale zostawmy dostatecznie gruby kosmyk włosów po rzadszej stronie. Pamiętajmy też o odpowiednim suszeniu włosów. Partie znajdujące się przy czole i twarzy, układajmy w dół, tak by zakryły całą twarz, a dopiero potem przejdźmy do właściwej stylizacji. W ten sposób włosy naturalnie będą układać się tak, że ukryją zakola.

Upięcia

Jeśli chcemy upiąć włosy, zrezygnujmy z gładko ulizanych fryzur. Postawmy raczej na lekkie, romantyczne, trochę niesforne koczki. Upinajmy je nisko na karku, tak, żeby nie zaczesywać włosów do góry na czoło, tylko pozwolić im delikatnie okalać naszą twarz. Możemy też wypuścić kilka luźnych kosmyków tuż przy samym czole i uszach, co nada naszej fryzurze uroku. Jeżeli czeszemy eleganckiego koka na czubku głowy, oddzielmy grzebieniem pasmo włosów grubości ok 1,5 cm przy samym czole i pozwólmy mu otulić twarz. Możemy też upiąć te kosmyki spinką przy twarzy w taki sposób, żeby maskowały zakola.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here