Jak szukać pracy we Francji bez języka?

0
848
Jak szukać pracy we Francji bez języka?

Szukanie zatrudnienia za granicą wiąże się niekiedy z koniecznością znajomości języka obcego. Jednak nie we wszystkich przypadkach tak jest! Znajdziemy wiele ofert pracy, które nie wymagają języka, co zdecydowanie ułatwia nam podjęcie zatrudnienia za granicą. Co w sytuacji, gdy będziemy chcieli udać się do Francji? Czy francuski będzie konieczny? Sprawdź, co warto wiedzieć o zatrudnieniu w kraju nad Sekwaną.

Czy praca za granicą bez języka jest możliwa?

Ofert pracy za granicą bez znajomości języka jest całkiem sporo, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy podjęli zatrudnienie poza granicami naszego kraju. Obecnie język nie stanowi już bariery, przez którą nie moglibyśmy znaleźć pracy w wybranym przez nas zawodzie czy na odpowiednim stanowisku. Znajomość języka wymagana jest jedynie przez specjalistów, którzy chcą pracować w konkretnych branżach (np. IT, logistyka, finanse czy obsługa klienta). Wszystko zależy od rodzaju i charakteru pracy. Czy mamy zatem szansę znaleźć zatrudnienie we Francji bez języka? Oczywiście! Francuski nie jest najpopularniejszym językiem, którego chcemy się uczyć, ale śmiało możemy podjąć się zatrudnienia bez jego znajomości. Wszystko to za sprawą wielu ofert pracy, gdzie w wymaganiach nie znajdziemy nic o języku. Pracodawcy najczęściej wymagają jedynie francuskiego na poziomie komunikatywnym lub chęci do jego nauki. Praca w Francji bez języka jest zatem jak najbardziej możliwa. Wystarczy odpowiednio przeglądać ogłoszenia wraz z zamieszczonymi wymaganiami.

Oferty pracy we Francji bez języka

Praca we Francji bez języka czeka przede wszystkim na niższych stanowiskach w branży budowlanej, produkcyjnej i przemysłowej. Brakuje fachowców, którzy wykazaliby się wiedzą oraz odpowiednimi kwalifikacjami. Praca czeka zatem na monterów, spawaczy, elektryków, operatorów maszyn, tokarzy czy inżynierów i kierowników budowy. Na tych stanowiskach niekiedy wymaga się jedynie francuskiego w stopniu komunikatywnym. Zatrudnienie bez języka znajdziemy najpewniej w pracy sezonowej, szczególnie podczas zbiorów warzyw i owoców, w sadownictwie, rolnictwie oraz ogrodnictwie.

Gdy szukamy pracy na specjalistycznych stanowiskach, musimy liczyć się z tym, że język może być koniecznością. Zatrudnienie w branży turystycznej, hotelarskiej lub gastronomicznej może od nas wymagać języka ze względu na kontakt z klientami. Niekiedy musi być to francuski, a w innych przypadkach również angielski. Wszystko jednak zależy od danej branży oraz kwalifikacji.

Wynagrodzenie we Francji

Od 1 stycznia 2019 roku możemy liczyć na wyższe zarobki we Francji niż w ubiegłych latach. Obecnie minimalne wynagrodzenie wynosi 1.521,22 € miesięcznie, co przekłada się na 10,03 € na godzinę – stawki brutto, które nie zostały jeszcze potrącone o składki na ubezpieczenie społeczne. Z pewnością dużą zaletą zatrudnienia we Francji jest 35-tygodniowy tydzień pracy z możliwością płatnych nadgodzin.

Co ważne, na rękę we Francji dostaniemy w przybliżeniu 1.200 €, a całkowity koszt pracownika poniesiony przez pracodawcę wyniesie około 1.800 €.

Jak szukać pracy we Francji?

Przede wszystkim szukać ofert pracy możesz za pomocą Internetu, gdzie znajdziesz dużą ilość portali, oferujących zatrudnienie za granicą bez języka. Warto szukać serwisów, które mogą pochwalić się rzetelnością oraz legalnością, co łatwo można sprawdzić, powołując się na Krajowy Rejestr Agencji Zatrudnienia. Pracy możemy szukać także z pomocą agencji pośrednictwa pracy lub agencji pracy tymczasowej. Posiadają bogatą bazę ofert pracy – sprawdzonych i w pełni bezpiecznych.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here