Jak wybrać najlepszy dla siebie koc?

0
1843
Jak wybrać najlepszy dla siebie koc?

Nie tylko w sypialni, ale w wielu innych pomieszczeniach, bardzo istotnym elementem wystroju są wszelkiego rodzaju dodatki, w tym między innymi koce. Zapewnią one nie tylko komfortowy wypoczynek w chłodne dni, ale również będą stanowiły doskonałą ozdobę, nadając pomieszczeniu niezwykle przytulnego charakteru. Na rynku znaleźć można przeogromny wybór kocy. Poszczególne z nich różną się nie tylko materiałem wykonania (wełna, polar, mikrofibra, akryl i wiele innych), ale również kolorystyką oraz wzornictwem.

 Każdy rodzaj koca ma zarówno swoje wady jak i zalety. W pierwszej kolejności, zanim dokonamy ostatecznego wyboru powinniśmy zapoznać się z specyfikacją poszczególnych rodzai oraz zastanowić się, jaką główną funkcję będzie pełnił on w naszym domowym zaciszu.

Koce akrylowe to zdecydowanie najpopularniejsze modele goszczące w wielu domach. Najczęściej produkowane są one z mieszanki akrylu oraz bawełny. Dzięki zawartości bawełny są niezwykle przyjemne i co najważniejsze naturalne w dotyku. Natomiast dzięki zawartości akrylu są bardzo ciepłe i puszyste. Nic więc dziwnego, że cieszą się tak dużą popularnością. Tego rodzaju nakrycia są niezwykle trwałe, a co za tym idzie będą mogły w powodzeniem być użytkowane nawet przez długie lata.

Koce bawełniane również cieszą się dużym zainteresowaniem, choć jest ono nieco mniejsze niż w przypadku tych arylowych. Podobnie jak akrylowe stanowią mieszankę dwóch włókien, z tym że w przypadku bawełnianych kocy znacznie większa w nich jest zawartość tych naturalnych włókien. Koce bawełniane mają niemal identyczne właściwości jak te bawełniane z tą jedna różnicą, że te drugie są nieco cięższe. Dodatkowo wymagają również bardziej starannej i czasochłonnej pielęgnacji, aby swoim urokiem i użytecznością mogły cieszyć użytkowników przez bardzo długi czas.

Jeśli chodzi o koce wełniane, to te produkowane są najczęściej z mieszanki naturalnych włókien bawełnianych z dodatkiem wełny lub włókien wełnianych wzbogaconych kaszmirem. Wiele osób tego rodzaje koce uważa wręcz za towar luksusowy. Idealnie sprawdzą się dla wszystkich tych osób, które mają wszelkiego rodzaju problemu skórne – koce wełniane nie będą podrażniały ani nie wywołają jakiegokolwiek uczulenia. Dodatkowo sprawdzą się w leczeniu osób mających problemy ze stawami oraz krążeniem krwi. Przy wyborze koca z wełny koniecznie należy sprawdzić, czy do jego produkcji wykorzystano wełnę naturalną czy syntetyczną.

Są jeszcze koce z mikrofibry, dość popularne. Produkowane są one całkowicie z włókien poliestrowych. Swoimi właściwościami przypominają nieco koce z agory, choć pewnymi właściwościami różnią się pomiędzy sobą. Ich cechą charakterystyczną jest miękkość, uczucie ciepła oraz niezwykła lekkość.

Koce polarowe, jak sama nazwa wskazuje, powstają z materiału wszystkim bardzo dobrze znanego, czyli polaru. Są nie tylko bardzo przyjemne dla skóry, ale również nie gniota się oraz są łatwe w pielęgnacji oraz czyszczeniu. Dodatkowo uznawane są za jedne z najtańszych koców. Niestety, co za tym idzie są nieco mniej trwałe, niż pozostałe rodzaje.

Jeśli chodzi o kolorystykę czy wzornictwo, koce najlepiej dobierać według własnego uznania. To samo dotyczy jego rozmiaru.

Szukasz kocy, pościeli czy prześcieradeł? Odwiedź naszą hurtownię: Hurtownia Luka – Akcesoria do domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here