Jak wybrać zegarek dla kobiety?

0
356

Chciałbyś sprezentować kobiecie zegarek, ale nie potrafisz wybrać właściwego modelu? Nie wiesz, czy postawić na klasyczną elegancję, czy sportową funkcjonalność? Wybór odpowiedniego zegarka dla kobiety faktycznie może być trudny, ale podpowiadamy, co zrobić, by swoim prezentem wpisać się idealnie w gust i potrzeby partnerki, przyjaciółki czy siostry.

Warto od razu nadmienić, że nie ma idealnego zegarka, który odpowiadałby każdej kobiecie. Ich gusta i potrzeby są przecież różne. Właściwym zadaniem nie jest zatem wybór najlepszego zegarka, ale najbardziej dopasowanego do tej kobiety, której chcesz go ofiarować. Dlatego najlepszym punktem wyjścia jest zastanowienie się nad stylem, gustem i potrzebami przyszłej właścicielki zegarka.

Ładny czy użyteczny?

Zegarek może być praktycznym gadżetem albo piękną ozdobą i jest to pierwsze rozróżnienie, z którego musimy zdać sobie sprawę, i pierwsza decyzja, jaką trzeba podjąć.

Jeśli kobieta, którą chcesz obdarować, ceni sobie elegancję i raczej stroni od technologicznych nowinek, wtedy lepszym wyborem będzie zegarek biżuteryjny. Może być zamontowany na łańcuszku lub bransoletce – ich kolor (najczęściej złoty lub srebrny) należy dopasować do biżuterii, którą najczęściej nosi obdarowywana przez nas kobieta. Zwykle nie miesza się ozdób złotych ze srebrnymi, dlatego to takie ważne. Zegarek biżuteryjny pasować będzie także do kobiet, które na co dzień ubierają się klasycznie, a nie sportowo.

Jeśli natomiast przyszła właścicielka zegarka jest osobą aktywną, lubiącą sport, nowinki technologiczne i preferującą mniej formalny styl ubioru, wtedy lepszym wyborem będzie zegarek sportowy. Idealnie sprawdzi się np. Casio G-Shock, który jest bardzo wytrzymały i odporny na wszelkiego rodzaju zarysowania – można zakładać go zarówno do pracy, jak i na siłownię. Jest też wstrząso- i wodoodporny, a do tego świetnie wygląda, będąc już w zasadzie klasykiem wśród zegarków sportowych.

Zegarek na co dzień

Współcześnie zegarki możemy nabyć w bardzo wielu stylach. Mogą być na złotych lub srebrnych łańcuszkach albo w minimalistycznym stylu, mogą łączyć drewno i stal w modernistycznym trendzie albo stanowić prawdziwą mozaikę kolorów, przykuwając oczy awangardowym designem. Są kobiety, do których bardzo łatwo będzie dopasować odpowiedni zegarek, jednak większość mieści się mniej więcej pośrodku skali. Wtedy warto stawiać na użyteczność oraz klasyczną elegancję, mając na uwadze subtelną kobiecość, którą zegarek powinien podkreślać. Pamiętaj o tym, wybierając zegarek na co dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here