Kriolipoliza – na czym to polega?

0
583
Kriolipoliza

Jeśli interesuje Cię kriolipoliza Warszawa, to najlepsze miejsce do wykonania tego zabiegu – wyposażone gabinety, baza noclegowa, wypoczynkowa i gastronomiczna, pozwalająca na dobre przygotowanie się do coolsculptingu. Na czym polega ten tajemniczy zabieg i czy jest się czego bać?

Kriolipoliza – geneza

Na pomysł, że zamrażanie tkanki tłuszczowej będzie skutecznym i nieinwazyjnym sposobem walki z otyłością wpadli Amerykanie – Dieter Manstein i R. Rox Anderson. Zamiast operacji, jaką jest liposukcja, proponują oni serię zabiegów, w trakcie których za pomocą specjalnego przyrządu zasysany jest fałd skórny. Znajdujące się pod skórą tkanki tłuszczowe są wrażliwe na zimno. Na skutek zamrożenia krystalizują się, a następnie w przeciągu kilku tygodni są wydalane z organizmu w procesie metabolicznym. W zależności od obszaru poddawanego chłodzeniu wymaganych jest od jednego do kilku zabiegów, za to efekty widać już po około 6 tygodniach.

Kriolipoliza warszawa – jak to wygląda?

Samo zamrażanie tkanki tłuszczowej nie jest bolesne, choć zasysanie skóry może sprawiać nieprzyjemne wrażenie. Nie obawiaj się odmrożeń – wybierana temperatura oscyluje w granicach od plus 5 do minus 10 stopni, przy czym najniższa wartość dotyczy osób z dużą otyłością. Po zakończonym zabiegu możesz odczuwać chwilowy brak czucia w miejscu poddawanym chłodzeniu, jednak wszystko szybko wróci do normy. Nie musisz się także martwić zaczerwienieniem, opuchlizną czy niewielkimi krwiakami – szybko się wchłoną.Dodatkowym plusem kriolipolizy jest to, że szybko możesz wrócić do normalnego trybu życia. Pamiętaj, żeby przez pierwsze trzy dni zachowywać dietę niskokaloryczną, nawadniać organizm, a także, by uwolnione z komórek lipidy zamienić na energię, uprawiając aktywność fizyczną. Może, skoro już jesteś w Warszawie, spróbujesz biegów na Bulwarach albo w Parku Skaryszewskim?

Utrzymaj rzeźbę

Wyrażenie coolsculpting można dosłownie przetłumaczyć jako „rzeźbienie zimnem”. Jeśli więc denerwuje cię nieusuwalny brzuszek, zbyt duże uda, fałdy tłuszczu na bokach, zabieg kriolipolizy w Warszawie będzie dobrym kierunkiem. Pamiętaj jednak, że w utrzymaniu wyrzeźbionej sylwetki ważny będzie ruch i dieta bogata w wartościowe składniki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here