Laser diodowe a technologia IPL. Które rozwiązanie będzie lepsze?

0
553
Laser diodowe a technologia IPL. Które rozwiązanie będzie lepsze

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na depilacje owłosienia ze swojego ciała. Gabinety kosmetyczne prześcigają się więc w rozwiązaniach, jakie stosują u siebie. Wszystko po to, aby przedstawić swoim klientom jak najlepszą ofertę oraz dostęp do najefektywniejszych rozwiązań. Najpopularniejsze na rynku są obecnie lasery diodowe, a także technologia IPL. Czym różnią się od siebie te 2 sposoby depilacji?

Lasery diodowe

Kluczem do skutecznego usuwania owłosienia za pomocą lasera diodowego jest dostarczenie wysokiej energii do skóry. Energia ta jest selektywnie absorbowana przez melaninę otaczającą mieszek włosowy, nie wpływając jednocześnie na otaczającą tkankę.

Lasery diodowe wykorzystują pojedynczą długość fali światła, która ma wysoki współczynnik przerwania w melaninie. Gdy melanina się nagrzewa, niszczy korzeń i przepływ krwi do mieszka włosowego, uniemożliwiając trwały wzrost włosa. Wysokiej jakości urządzenia do depilacji laserowej, zawierają krystaliczne chłodzenie kontaktowe (+5ºC) w celu ochrony powierzchni skóry, dzięki czemu zabieg jest komfortowy i bezbolesny dla pacjentów. Lasery diodowe wytwarzają impulsy o wysokiej częstotliwości i niskiej fluencji. Mogą być więc bezpiecznie stosowane na wszystkich rodzajach skóry.

Konkretne modele laserów diodowych przedstawione są w poniższym linku: https://attre.eu/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/laser-diodowy-do-depilacji

Technologia IPL

IPL (intensywnie pulsujące światło) pod względem technicznym nie jest obróbką laserową. Technologia ta wykorzystuje szerokie spektrum światła o wielu długościach fal, co oznacza, że prowadzi do powstania nieostrej energii wokół obszaru włosów i skóry. W rezultacie dochodzi do znacznego marnotrawienia energii i mniej selektywnej absorpcji w mieszku włosowym, co prowadzi do mniej efektywnego niszczenia włosów. Stosowanie światła szerokopasmowego zwiększa również możliwość wystąpienia efektów ubocznych, takich jak oparzenia lub pigmentacja, szczególnie jeśli nie stosuje się zintegrowanego chłodzenia. W większości przypadków IPL są odpowiednie tylko dla lżejszych typów skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here