Manekin całopostaciowy, czy tors? Bieliźniany, czy ciążowy? Sprawdzamy!

0
1391
Manekin całopostaciowy, czy tors? Bieliźniany, czy ciążowy? Sprawdzamy!

Manekin to najpopularniejsza forma prezentowania asortymentu sklepu. Mowa tu zarówno o odzieży jak i wszelkiego rodzaju akcesoriach. Kukły ustawia się nie tylko na witrynie, ale również we wnętrzu punktu handlowego. Warto więc zastanowić się jak dokonać dobrego zakupu.

Manekin całopostaciowy, a tors

Wybierając kukłę do swojego sklepu należy zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami. Pierwszą z nich jest ilość posiadanego wolnego miejsca. Po jego oszacowaniu będzie wiadomo jaki rozmiar jak i ilość manekinów zmieści się do pomieszczenia bez jego zagracania. Następną kwestią jest zdecydowanie się na zakup manekina całopostaciowego, przedstawiającego wybrane części ciała lub ekspozytora. Taki wybór daje kupującemu możliwość dobrego dopasowania kukły do posiadanego asortymentu np. jeśli posiada w ofercie czapki to nie będzie potrzebował manekina całopostaciowego, a jedynie popiersie. Kolejny aspekt, który należy wziąć pod uwagę to określenie, czy kukły mają być zbliżone wyglądem, rysami do postaci człowieka, czy też przyjąć bardziej abstrakcyjne kształty. W tej kwestii decyzja zależy od preferencji właściciela sklepu, ponieważ nie ma jasnych informacji na temat tego, który typ manekinów lepiej wpływa na sprzedaż asortymentu.

Manekin bieliźniany – dla kogo?

Wspomnieliśmy powyżej, że decydując się na zakup manekina należy dobrze przyjrzeć się swojemu asortymentowi. Manekin bieliźniany jak sama nazwa wskazuje będzie nadawał się do prezentacji bielizny. Ta intymna część garderoby potrzebuje odpowiednich kształtów kukły, by móc w pełni pokazać swoje dopasowanie do ciała, czy podkreślenie sylwetki. Mowa tu zarówno o damskiej jak i męskiej bieliźnie.

Manekin ciążowy – dlaczego się sprawdzi?

W przypadku manekina ciążowego również nazwa wskazuje na zastosowanie. Tego rodzaju kukły odnajdą swoje miejsce w sklepach z odzieżą dla kobiet w tym wyjątkowym stanie. Dzięki nim będzie można dobrze wyeksponować kształt sukienki, bluzki, czy spodni. Uda się również pokazać układanie się materiału na wyraźnie zaokrąglonym brzuszku, czy powiększonym rozmiarze piersi. Tego rodzaju manekiny można otrzymać w różnych wariantach. Wystarczy wejść na stronę producenta np. https://sklep.moremannequins.pl/specjalne-ciazowe.73 by przekonać się jak takie kukły wyglądają. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż tego rodzaju manekiny występują w formach całopostaciowych: pełna sylwetka, sylwetka bez głowy. Mogą również mieć różne kolory np. biały i beżowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here