Na co zwrócić uwagę wybierając dywan do przedpokoju?

0
1062
Na co zwrócić uwagę wybierając dywan do przedpokoju?

Przedpokój jest pomieszczeniem w domu, do którego wchodzimy w pierwszej kolejności. Tu zostawiamy kurtki, buty, tu również następuje wstępne określenie wyglądu całego domu. Nasz wzrok pada oczywiście na dywan, dlatego tak ważne jest, aby wyglądał on jak najlepiej- najistotniejsze jest przecież pierwsze wrażenie.

Funkcjonalność, czy estetyka?

Nawet najpiękniejszy i najmodniejszy dywan będzie sprawiał złe wrażenie, gdy będzie po prostu zabrudzony, czy zniszczony. Dlatego też dywan w przedpokoju powinien być przede wszystkim praktyczny i łatwy w utrzymaniu. Z tego powodu najlepszym wyjściem będzie dywan o niskim runie, który nie zbiera kurzu i brudu, łatwo jest również taki chodnik odkurzyć. Niskie runo pozwala też na łatwe otwieranie i zamykanie drzwi. Dywany w jasnych odcieniach będą szybciej ulegały zabrudzeniom, więc kolor również ma ogromne znaczenie. Bardzo praktyczne są dywany akrylowe lub wiskozowe- trwałe i odporne na brud, czy uszkodzenia. Dywan w przedpokoju powinien też być stabilny- najlepiej jeśli posiada gumowy spód, dzięki czemu unikniemy przesuwania się chodnika, co może stwarzać niepotrzebne zagrożenie.

Jak dobrać dywan do przedpokoju?

W przedpokoju, jak w każdym innym pomieszczeniu, przy doborze dywanu powinniśmy kierować się pewnymi zasadami. Po pierwsze- wielkość. Tu świetnie sprawdzą się niewielkie, wąskie chodniki. Nie tylko można je bardzo łatwo zwinąć, ale też optycznie wydłużą one zazwyczaj prostokątne pomieszczenie. W przypadku, gdy dysponujemy dość dużym przedpokojem, możemy pozwolić sobie na większy, kwadratowy lub okrągły dywan. Jeśli chodzi o wzór- nie tylko modnym, ale i wygodnym wyjściem są wzory geometryczne. Nie tylko wyglądają bardzo efektownie, ale również idealnie odwracają uwagę od ewentualnych zabrudzeń lub zniszczeń. Dywany jasne optycznie powiększą pomieszczenie, w którym się znajdują, zaś ciemne- zmniejszą je.

Pamiętajmy jednak, aby wzór i kolor dywanu dobrze komponował się z wystrojem wnętrza. Duży wybór dywanów znajdziecie na stronie internetowej 7kd.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here