Najlepsze sposoby na osłonięcie tarasu

0
941
Najlepsze sposoby na osłonięcie tarasu

Bez wątpienia taras to jedna z najważniejszych przestrzeni w każdym domu. Odpowiednio zorganizowany może służyć zarówno jako miejsce wypoczynku, pracy, jak i spotkań ze znajomymi. Niestety bez zastosowania odpowiednich osłon użyteczność tarasu jest ograniczona przez warunki pogodowe. W związku z tym nasuwa się pytanie, jak odpowiednio zabezpieczyć taras.

Niesprzyjające warunki pogodowe

Zarówno silnie operujące słońce, porywisty wiatr, jak i opady deszczu mogą uniemożliwić korzystanie z tarasu. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o jego odpowiednie osłonięcie. Latem najczęstszym problemem, z którym muszą zmagać się domownicy, jest wysoka temperatura oraz słońce. Z tego względu każdy zastanawia się jak zrobić cień na tarasie. Jaki system ochrony przed cieniem będzie najlepszym rozwiązaniem w domu jednorodzinnym?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Wystarczy zamontować odpowiednią osłonę tarasową w postaci pergoli lub markizy. Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie sprawdzi się doskonale do ochronienia domowników oraz gości przed intensywnie operującym słońcem. Należy jednak mieć na uwadze, że chociaż zarówno pergole, jak i markizy mogą uchronić przed słońcem, to odznaczają się one różnym poziomem gwarantowanej ochrony przed innymi warunkami atmosferycznymi.

Markizy i pergole

Osoba, która chce odpowiedzieć na pytanie, co będzie lepsze pergola czy markiza musi sobie zdać ze sprawą, czym są omawiane osłony. W przypadku markizy to nic innego jak zamontowany na tarasie lub balkonie system rozwijający nad głowami domowników materiał chroniący przed słońcem. Należy podkreślić, że zasadniczo chroni on jedynie przed zagrożeniami spadającymi z „góry” tj. promieniami i lekkim deszczem. Markizy można nabyć na www.slonko.eu.

W kolei pergola to znacznie bardziej zaawansowany system ochrony nie tylko przed promieniami słonecznymi, ale również przed wiatrem oraz opadami deszczu. Wynika to z samej konstrukcji pergoli. W odróżnieniu od markizy pergola tarasowa osadzona jest na solidnej i stabilnej konstrukcji, na którą naciągnięty jest chroniący domowników przed warunkami atmosferycznymi materiał. Część pergoli pozwala również na montaż ruchomego zadaszenia podobnego do żaluzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here