Nauka programowania jako sposób na rozwijanie kreatywności u dzieci

0
267
Nauka programowania jako sposób na rozwijanie kreatywności u dzieci

Szukasz sposobów na rozbudzenie w dziecku kreatywności? Spróbujcie programowania. Kodowanie stymuluje obie półkule mózgu, uczy logicznego myślenia, odkrywa przed najmłodszymi świat technologii – lista korzyści jest naprawdę długa. Nauka programowania dla dzieci to przede wszystkim świetny sposób na rozwój twórczego myślenia. Dlaczego? Odpowiadamy.

Pierwiastek twórczy. Nauka programowania dla dzieci

Jedną z najważniejszych zalet nauki kodowania dla najmłodszych jest rozbudzenie w dziecku cennego poczucia bycia twórcą. Dzieci, od początku do końca uczestniczą w procesie kreacji i mogą pochwalić się własnoręcznie napisaną grą komputerową czy programem. Programowanie to doskonałe połączenie praktycznej wiedzy i autorskiej twórczości. Uczestnicy zajęć z kodowania to autorzy kreatywnych rozwiązań, którzy chcą sięgać po więcej – dla dzieci to przede wszystkim niesamowita frajda i sposób na budowanie pewności siebie od najmłodszych lat. Kreatywny kilkulatek może samodzielnie tworzyć technologię, która w ostatnich latach stała się nieodłącznym elementem codziennego życia.

Młodzi programiści. Głowy pełne pomysłów na osiągnięcie celu

Nauka programowania dla dzieci to nie tylko dobra zabawa, ale co ważne, nauka rozwiązywania problemów. Nie ma nic bardziej kreatywnego niż poszukiwanie nowych, lepszych ścieżek do osiągnięcia określonego celu. Tym właśnie zajmują się najmłodsi podczas lekcji kodowania. Algorytmy, nowe możliwości i pomysły na realizację zadania przez eksperymentowanie z kodem pobudzają u dziecka twórcze myślenie. Młody człowiek może z pełną odwagą, natychmiast wdrażać swoje pomysły, tworzyć nowe rozwiązania i proste programy. Zaangażowani instruktorzy zachęcają uczniów do nieszablonowego myślenia, jednocześnie ucząc reguł i podstaw obowiązujących w konkretnym środowisku programistycznym.

Stymulacja całego mózgu i trening logicznego myślenia

Dobry programista powinien posiadać kilka cech, które warto rozwijać od najmłodszych lat:

  • logiczne myślenie,
  • umiejętność rozwiązywania problemów,
  • zdolności analityczne.

Warto wiedzieć, że to tylko jedna strona medalu! Zajęcia z programowania dla najmłodszych stanowią doskonały sposób na pobudzenie obydwu półkul mózgowych. To unikalna aktywność, która pozwala na połączenie logicznego myślenia, związanego z aktywnością lewej części mózgu oraz wyobraźni i zdolności twórczych, za które odpowiedzialna jest prawa półkula. Pod okiem doświadczonych instruktorów dzieci są w stanie rozwijać umiejętności i cechy, które jednocześnie pobudzą ich kreatywność, nauczą logicznego myślenia oraz zmotywują do dalszej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here