Oszczędzanie przez zabawę? To możliwe!

0
789

Oczywiście, że tak, a przy okazji można świetnie bawić się z dzieckiem i odkrywać z nim wartość pieniądza. Jeśli masz małą córeczkę to świetnym rozwiązaniem będzie kupno skarbonki dla dziewczynki. Małe dzieci uwielbiają się bawić, a nauka poprzez zabawę to najlepsze co możemy dla niego zrobić. Na rynku istnieje mnóstwo kolorowych skarbonek w ulubionych dziewczęcych kolorach i grafikach. Fanki bajek znajdą także coś dla siebie, gdyż produktów tego typu jest sporo. Jest to idealny pomysł na prezent, gdyż dzięki niemu poprzez proste czynności możemy nauczyć nie tylko oszczędzania, ale także sprawnego liczenia i zapału do nauki matematyki.

Nauka oszczędzania i liczenia, a skarbonka?

Może się wydawać, że skarbonka to tylko miejsce, gdzie dziecko może gromadzić pieniądze, które dostało od bliskich. Dzieci, a w szczególności dziewczynki uwielbiają zakupy od najmłodszych lat, a często bardzo trudno wytłumaczyć im skąd biorą się pieniądze, jaką mają wartość i na ile mogą sobie pozwolić mając odpowiednią ilość środków. Poprzez zabawę możemy wytłumaczyć dziecku jak ciężko trzeba pracować, aby zdobyć pieniążki.  To także możliwość rozpoczęcia nauki liczenia, szukania takich samych nominałów, dodawania ich do siebie, grupowania i porównywania. To dużo ciekawszy sposób niż tradycyjne liczenie na papierze, które bardzo szybko nudzi dzieci i nie wzbudza ich kreatywności. Dziewczynki bardzo często bawią się w sklep, a wyrzucając monety ze skarbonki można z dzieckiem zabawić się w prawdziwe płatności i pozwolić im poczuć się jak prawdziwe panie ekspedientki. Pieniądze mogą służyć do wielu zabaw, wystarczy wytężyć umysł.

W jakim wieku najlepiej kupić skarbonkę?

Nie ma odpowiedniego wieku, w którym najlepiej kupić skarbonkę i zacząć z niej korzystać. Możliwości użytkowania są zależne od wieku dziecka, ale już dwulatek będzie wiedział, że pieniążki można wkładać do skarbonki i wyciągać je tylko w określonych celach.  Dzięki temu, że monety są małe i cienkie to doskonały sposób na ćwiczenie zdolności motorycznych. Należy jednak mieć dziecko zawsze na oku, gdyż małe monety mogą stać się źródłem uduszenia malucha. Skarbonka to świetny pomysł na prezent dla dziewczynki w każdym wieku. Istnieje mnóstwo możliwości ozdobienia jej np. zastosowanie grawerów, który podniesie prestiż produktu, a dziecko będzie szczęśliwe, że skarbonka jest przeznaczona tylko dla niego. Dziecko od najmłodszych lat będzie miało możliwość oswajania się z pieniędzmi i jego wartością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here