Popularne typy koszul męskich 2019

0
1529

Dobrze dobrana koszula jest podstawą każdej stylizacji – nie ważne, czy formalnej, eleganckiej, czy casualowej i prywatnej. Dzięki niej sylwetka nabiera odpowiednich proporcji. Jakie zatem obowiązują trendy w koszulach męskich i jak je odpowiednio dobrać?

Modna koszula to idealnie dobrana koszula

Wybierając koszulę, przede wszystkim musisz zastanowić się, na jaką okazję będzie Ci potrzebna, czy musi być uniwersalna, czy też bardzo elegancka i stylowa. Oczywiście zachowawczą i zawsze modną jest klasyczna biała koszula, jednak i ona posiada swoje warianty. Jeśli chodzi o krój, to najbardziej popularne są te taliowane, czyli podkreślające sylwetkę, zwężone w talii, by jeszcze bardziej ją uwydatnić i skontrastować z szerokimi ramionami. Oczywiście jest to dobry wybór dla mężczyzn, którzy nie mają nadpogramowych centymetrów w talii. W innym przypadku lepszym wyborem będą nieco szersze koszule. 

Mankiety idealnej koszuli powinny znajdować się delikatnie za nadgarstkiem i wystawać około 1 centymetra spod marynarki. Koszula nie powinna być także ani zbyt krótka, wychodząca ze spodni, ani zbyt długa, by nie pojawiały się nieestetyczne wybrzuszenia. 

Przy wyborze koszuli warto także zwrócić uwagę na to, czy posiada ona fiszbiny w kołnierzyku, gdyż sprawiają one, że trzymany jest w ryzach oraz doskonale układa się przy twarzy. Nie powinny być one w żaden sposób wyczuwalne ani widoczne. Przeciwdziałają one także odgnieceniom na kołnierzyku, a ich prasowanie jest ułatwione. 

Najnowsze trendy w koszulach męskich warto śledzić, przeglądając asortyment sklepów internetowych, które zawsze są z nimi na bieżąco. Takim sklepem jest np. Elegancki Pan, który charakteryzuje się stałą dbałością o swój asortyment.     

Typy najpopularniejszych koszul     

Jeśli już wiemy, jaki krój pasuje do naszej sylwetki, możemy rozróżniać koszule według innych standardów. Bardzo modnymi koszulami są koszule typu button down, czyli z guzikami na kołnierzu. Guziki te sprawiają, że kołnierzyk nie rozchodzi się nieestetycznie na boki oraz nie wchodzi na klapy marynarki, dzięki czemu koszulę można nosić bez krawatu, co sprawia, że jest ona idealnym i bardzo komfortowym ubraniem. Doskonale sprawdzi się zatem w stylach casualowych i smart casualowych. 

Koszule męskie w trendach to także wszelkiego typu ubrania, które posiadają długi rękaw – te z krótkim rękawem uważane są za niemodne i nieeleganckie. Koszule różnią się od siebie nie tylko dopasowaniem, kolorem czy fakturą, ale przede wszystkim kołnierzykiem. I choć rozróżniamy cztery główne rodzaje kołnierzy – wspomniany button down, kent, półwłoski i włoski – to ich dobór jest kwestią indywidualną i nie da się jednoznacznie stwierdzić, który z tych typów jest najmodniejszy. 

Modny jest ten, który pasuje idealnie do sylwetki mężczyzny, czyli np. wysoki mężczyzna najlepiej będzie prezentował się w mocno rozstawionym kołnierzyku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here