Postaw na wygodę i niezawodność w kuchni – czyli słów kilka o płycie gazowej bez płomienia

0
2968
Postaw na wygodę i niezawodność w kuchni - czyli słów kilka o płycie gazowej bez płomienia

Płyta gazowa lub elektryczna to podstawowy element wyposażenia każdej kuchni, szczególnie że trudno byłoby bez niej przygotować jakikolwiek posiłek. Zamiast jednak inwestować w tradycyjne rozwiązania w postaci wspomnianych płyt, postaw na nowoczesność i wydajność. Obie te cechy łączy w sobie płyta gazowa bez płomieni.

  1. Płyty gazowe bez płomieni: jak działają?
  2. Dlaczego warto zdecydować się na płytę gazową bez płomieni?

Chociaż większość osób przyzwyczajona jest do widoku standardowych płyt z płomieniem, nowoczesne płyty gazowe eliminują tą niedogodność, a co za tym idzie zwiększają bezpieczeństwo. Co ważne, takie rozwiązanie można obecnie znaleźć w bardzo przystępnej cenie.

Płyty gazowe bez płomieni: jak działają?

Zanim jednak zdecydujesz się zamówić taką płytę, powinieneś dowiedzieć się najważniejszych informacji na jej temat. Kluczowe jest przede wszystkim to, jak działa płyta gazowa bez płomieni. W takich modelach palniki zostały zamontowane bezpośrednio pod szklaną powierzchnią grzewczą, dzięki czemu płyta na pierwszy rzut oka wygląd jak kuchenka indukcyjna. Jednocześnie można na niej gotować w każdym garnku i na każdej patelni, co eliminuje konieczność zakupu specjalnych naczyń (jak to ma miejsce w przypadku kuchenek elektrycznych i płyt indukcyjnych). Nowoczesny wygląd kuchenek bez gazu pozwala na wstawienie ich również do eleganckich kuchni, których właściciele poświęcili wiele czasu na stworzenie stylowego wnętrza. Na szczęście ukrycie palników pod powierzchnią nie pozbawiło takiej kuchenki gazowej największej zalety, jaka wiąże się z przygotowywaniem posiłków na gazie. Nawet profesjonalni kucharze bardzo często podkreślają, że tylko kuchenka gazowa pozwala im przygotować potrawy zgodnie z początkowym zamysłem. W przypadku kuchenek elektrycznych trudno jest dopasować idealną temperaturę i czas gotowania lub pieczenia. Tutaj takie problemy na pewno nie będą miały miejsca. Ciekawie rozwiązano również działanie płyty gazowej bez połomieni – ta wyjątkowa technologia została opracowana przez polską firmę i zdobyła uznanie w kraju oraz zagranicą. Już po pierwszym gotowaniu na kuchence gazowej bez tradycyjnych palników docenisz to, jak łatwo można utrzymać ją w czystości. Sprawdź ofertę płyt gazowych do zabudowy na stronie producenta Solgaz – https://solgaz.eu/plyty-gazowe-bez-plomieni/, a na pewno znajdziesz dla siebie odpowiedni model. W sprzedaży dostępne są zarówno małe płyty do niewielkich kuchni lub dla osób, które gotują sporadycznie, jak również profesjonalne kuchenki z wieloma miejscami grzewczymi. Te ostatnie spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, którzy lubią spędzać czas na gotowaniu pysznych dań.

Dlaczego warto zdecydować się na płytę gazową bez płomieni?

Jeżeli jednak wciąż zastanawiasz się nad tym, czy funkcje płyty gazowej bez płomieni są ci potrzebne, warto abyś jeszcze raz przyjrzał się specyfikacji tego sprzętu. Każda z płyt wyposażona jest w timer, który ułatwia jednoczesne gotowanie wielu różnych potraw. Nie musisz samodzielnie pamiętać o wyłączeniu palnika, tylko kuchenka zrobi to za ciebie. Sterowanie kuchenką odbywa się poprzez dotykowy panel. Przykładowo, w celu podgrzania potrawy, musisz tylko wskazać palnik i przesunąć palcem w polu odpowiadającym za moc grzania. Niewątpliwie zelaty płyty gazowej bez płomieni to zwiększone bezpieczeństwo w porównaniu do tradycyjnych kuchenek (zwłaszcza tam, gdzie mają do nich dostęp małe dzieci oraz starsze osoby) oraz nowoczesny design. Wszystkie płyty gazowe Solgaz posiadają aż trzy razy więcej systemów odpowiadających za bezpieczeństwo twoje i twoich bliskich niż standardowe modele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here