Skuteczna depilacja uciążliwego owłosienia

0
2802
Skuteczna depilacja uciążliwego owłosienia

Depilacja laserowa to zabieg z którego korzysta coraz więcej kobiet oraz mężczyzn. Ta nowoczesna metoda pozwala pozbyć się uciążliwego owłosienia z różnych części ciała. Seria profesjonalnych zabiegów sprawia, że skóra jest gładka i pozbawiona niechcianych włosków.

Ciało człowieka jest depilowane od dawna. Już wieki temu w starożytnym Egipcie panie chcące pięknie wyglądać depilowały owłosione części ciała przy pomocy pasty przyrządzanej z miodu i olejków. Z kolei starożytni Rzymianie pozbywali się niechcianego owłosienia poprzez golenie włosków ze skóry przy pomocy ostrych narzędzi, wśród których można wymienić szczypce przypominające nieco dzisiejszą pęsetę.

W obecnych czasach zarówno wiele pań jak i panów nie wyobraża sobie funkcjonowania z owłosionym ciałem. Niemniej tradycyjne metody pozbywania się uciążliwych włosków są nie tylko krótkotrwałe, ale i bolesne. Ponadto samodzielne wyrywanie włosków sprawia, że skóra po zabiegu jest podrażniona, czerwona oraz swędząca. Co więcej u niektórych osób włoski wzrastają pod skórę, co objawia się nieestetycznym pęcherzem wypełnionym ropą. Zatem nic dziwnego, że profesjonalne gabinety kosmetyczne zajmujące się trwałym i bezpiecznym usunięciem zbędnego owłosienia cieszą się ogromną popularnością. Z zabiegu depilacji, w ostatnim czasie korzysta coraz więcej osób.

Dzięki temu liczne grono klientów gabinetów kosmetycznych może pozbyć się na zawsze kompleksów związanych z nadmiernym owłosieniem oraz nieestetycznym wyglądem skóry. Depilacja laserowa wykonywana przez doświadczonych kosmetologów jest nie tylko skuteczna, ale i w pełni bezpieczna. Istnieje tylko niewielki odsetek powikłań, które mogą wystąpić z powodu nieprawidłowego wykonania zabiegu. Depilacja to trwały zabieg zapewniający ogromny komfort i wygodę w codziennym funkcjonowaniu. Przed zdecydowaniem się na zabieg, trzeba dobrze przemyśleć swoją decyzję, gdyż usunięte owłosienie, już nigdy nie odrośnie.

W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych do depilacji laserowej używane są powszechnie lasery aleksandrytowe oraz diodowe. Każdy laser skutecznie działa na cebulkę włosa, poprzez uszkadzanie rejonu skóry, gdzie umieszczone są komórki macierzyste odpowiadające za wzrost niechcianego owłosienia. Światło tego urządzenia przenika w głąb skóry i kumuluje się w cebulce włoska, czyli w miejscu gdzie umiejscowiony jest barwnik, który absorbuje tę falę świetlną. Im włoski są ciemniejsze, czyli im więcej występuje barwnika w cebulce, tym zabieg depilacji przynosi lepsze rezultaty. Przed zabiegiem należy się odpowiednio do niego przygotować, natomiast po wykonaniu zabiegu należy dbać o higienę wydepilowanej skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here