Smartwatch czy zwykły zegarek?

0
584
Smartwatch czy zwykły zegarek?

Co lepiej wybrać, smartwatch czy zwykły zegarek? Jakie obydwa urządzenia mają plusy i minusy? O tym wszystkim piszemy w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Zwykły zegarek   

Zwykły zegarek ma wiele plusów, a podstawowy z nich to prosta obsługa. Ponadto stanowi on idealny element dekoracyjny stroju. Mnogość różnych modeli i stylów wykonania pozwalają znaleźć produkt dostosowany do naszych potrzeb. Z kolei dużym minusem jest mała ilość funkcji, ponieważ pozwala tylko na sprawdzanie aktualnej godziny.    

A może smartwatch?      

Smartwatch to inteligentne, wielofunkcyjne urządzenie. Pozwala ono nie tylko odmierzać czas, pokazywać datę, ale także umożliwia dostęp do Internetu. Dodatkowo można go używać jako stopera, GPS-a czy licznika kalorii. Umożliwia mierzenie tętna i pulsu, a nawet kroków. To szczególnie ważne funkcje dla osób lubiących aktywnie spędzać czas. Za jego pośrednictwem możemy odebrać pocztę elektroniczną i poprzeglądać terminarz. Smartwatch, dzięki głośnikowi i mikrofonowi, stwarza możliwość prowadzenia rozmów, ale także słuchania muzyki. Inne jego funkcje to: budzik, kalkulator, Bluetooth. Można go porównać do osobistego asystenta. Tak, więc urządzenie takie kontroluje nasze zdrowie i pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Warto pamiętać, że to nie tylko sprzęt idealny dla sportowców.            

Urządzenie to jest atrakcyjne w wyglądzie i odporne na uszkodzenia. Możemy również zakupić smartwatch wodoodporny. Obsługa smartwatcha jest nieskomplikowana. Osoby umiejące obsługiwać tablet albo smartfon nie będą miały żadnego problemu z korzystaniem z tego urządzenia, które również ma ekran dotykowy. To także dobre rozwiązanie do używania w miejscach, w których nie można korzystać z telefonu albo tabletu. Tak, więc stanowi on pośrednika, który pomaga w śledzeniu aktualnych wydarzeń w sieci. Być może odczytywanie poczty elektronicznej na zegarku nie jest bardzo komfortowe, ale za to bardzo dyskretne.      

Cena smartwatcha a zwykłego zegarka     

Cena najtańszego smartwatcha oscyluje w okolicach 400 zł, a zwykłego zegarka około 100-150 zł. Oczywiście im bardziej zaawansowany sprzęt, tym droższy. Cena rośnie także wraz z renomą producenta.

Co wybrać?   

Trudno jest stwierdzić czy smartwatch, czy zwykły zegarek jest lepszym rozwiązaniem. Zależy to od naszych preferencji. Jeżeli chcemy jedynie sprawdzać godzinę to wystarczającą inwestycją jest zwykły zegarek. Część kobiet nosi go także jako dodatek do stroju. Zazwyczaj wybierany jest także przez osoby starsze.   

Z kolei smartwatch to urządzenie cieszące się popularnością wśród osób młodych, lubiących być na bieżąco z wydarzeniami w sieci. To także idealne urządzenie dla kierowców, ponieważ nie musimy dodatkowo zakupić GPS-a.      

Zakup urządzenia    

Zdecydowaliśmy się na zakup zegarka albo smartwatcha, jednak nie mamy wystarczających środków finansowych na naszym koncie? Może chcemy sprezentować taki gadżet bliskiej osobie? Co możemy zrobić w takim przypadku? Pomocna może okazać się szybka gotówka. Przede wszystkim jest ona dostępna w krótkim czasie, a jej spłata dostosowana do indywidualnych możliwości, korzystne warunki znajdziesz tutaj – https://proficredit.pl/szybka-gotowka. Szybka gotówka, jak każde zobowiązanie wymaga spłaty. Z tego względu upewnijmy się, czy szybka gotówka, a dokładniej jej spłata, nie będzie zbyt bardzo obciążała naszego domowego budżetu. Przeanalizujmy sytuacje i zastanówmy się, czy możemy sobie pozwolić na takie zobowiązanie finansowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here