Świadomość prawna marynarzy

0
1653
Świadomość prawna marynarzy

Większość marynarzy wierzy, że jest nieuchwytna dla Urzędu Skarbowego, a ich obowiązek płacenia podatków nie istnieje, szczególnie jeśli pracują na statkach armatorów zagranicznych. Nie jest to oczywiście prawda i nie stosujący się do przepisów prawa marynarz poniesie odpowiednie do przewinienia konsekwencje. Wiele jest inicjatyw mających na celu zwiększenie świadomości prawnej marynarzy, ale wciąż jest ona bardzo niska.

Przede wszystkim profesjonalna pomoc

Na stronie radcaprawny-trojmiasto.pl można znaleźć odpowiednie wsparcie, które dla osoby nie posiadającej wiedzy w zakresie prawa będzie niezbędna, aby podatki marynarskie zostały opłacone, a rozliczenie podatków marynarzy przebiegło bez większych komplikacji. Radca prawny i kancelaria radcowska są podstawową pomocą, z której bezsprzecznie należy korzystać, chyba że nie straszna marynarzom wysoka kara podatkowa.

Podatki dla marynarzy

Podatek za pracę marynarzy musi być rozliczany w odpowiednim Państwie. Jeśli marynarz rezyduje w Polsce to w Polce musi płacić podatki. Oczywiście istnieje coś takiego jak metoda rozliczania podatkowego uniemożliwiająca podwójne zapłacenie podatku – trzeba o niej pamiętać w momencie, kiedy wypłata marynarzowi nastąpiła podczas, gdy jego jednostka zarządzania znajdowała się w innym kraju niż Polska.

Profesjonalne biura podatkowe wezmą też na siebie rozliczenie podatkowe rodzin marynarzy, które niejednokrotnie są dla tych osób niezwykle kłopotliwe. Szczególnie, jeśli żona nie pracuje, a dzieci są nieletnie.

Wypadki w pracy i odszkodowanie

Marynarz, tak jak każdy pracownik w każdej innej pracy może dochodzić odszkodowania, jeśli podczas swojej pracy miał wypadek. Za wypadek w pracy według przepisów uznaje się nagłe zdarzenie:

– wywołane przyczyną zewnętrzną,
– powodujące uraz lub śmierć,
– które nastąpiło podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika zwykłych czynności lub poleceń przełożonych; lub
– podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika czynności na rzecz pracodawcy, nawet bez polecenia; lub
– w czasie pozostawania pracownika w dyspozycji pracodawcy w drodze między siedzibą pracodawcy, a miejscem wykonywania obowiązku wynikającego ze stosunku pracy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here