Trwałość perfum – jak zwiększyć projekcję zapachu?

0
1222
Trwałość perfum

Wiele spośród użytkowniczek perfum chciałoby przedłużyć ich trwałość tak, by zapach był wyczuwalny przez dłuższy czas. Zwłaszcza, jeśli w tle trwa randka czy ważne spotkanie. Perfumy są bowiem równie ważną częścią wizerunku jak dobrze dobrane ubrania czy makijaż.

Jak zwiększyć trwałość perfum?

Na początku zacząć należy od ich aplikacji. Rozgrzana kąpielą i nawilżona skóra lepiej wchłonie olejki zapachowe, dzięki czemu zapach utrzyma się dłużej. Warto również używać kosmetyków z tej samej linii zapachowej, co perfumy. W ten sposób nie tylko będziemy pachnieć w przewidywalny sposób, ale także zapach utrzyma się dłużej. Warto poeksperymentować także z innymi miejscami aplikowania zapachu niż szyja czy nadgarstki. Nie warto natomiast stosować perfum za uszami – to może negatywnie wpłynąć na ich zapach i trwałość.

Warto też pamiętać, że nasz węch po jakimś czasie przyzwyczai się do zapachu, a inni mogą go nadal czuć. Dlatego zaleca się ostrożne poprawianie zapachu, poprzez kolejne aplikacje perfum. Tutaj zasada mniej znaczy więcej jak najbardziej się sprawdza.

Z drugiej strony jednak zbyt mała ilość zapachu na skórze sprawi, że dość szybko się on ulotni. Odpowiednią ich ilość warto zaaplikować tam, gdzie pod skórą pulsuje krew. Cieplejsza skóra w tych miejscach sprawi, że ulubiony zapach pozostanie z nami na dłużej. Warto też pamiętać, że nie każde perfumy będą dobrze pachnieć na każdej skórze.

Nalewane perfumy

Mniejsze znaczenie ma za to sposób sprzedaży perfum. Najtrwalsze perfumy lane nie ustępują w trwałości perfumom znanych marek. Nie trzeba zatem wydawać ogromnych pieniędzy na znaczek znanej marki na flakonie. Zwłaszcza, że wiele z nich korzysta z bardzo podobnych składników a kompozycje zapachowe nie ustępują w niczym perfumom, które znamy z salonów popularnych firm. Przewaga lanych perfum polega jednak na możliwości kupienia ich w niewielkich opakowaniach, dzięki czemu mamy pewność, że nawet jeśli zapach się nam nie spodoba, nie będzie trzeba długo z niego korzystać. Niewielkie opakowania pozwalają także na konkurencyjne ceny, zwłaszcza w porównaniu do drogich marek.

Najtrwalsze perfumy lane

Jeśli szukamy sensownego kompromisu pomiędzy jakością a ceną warto rzucić okiem na nalewane perfumy od Francuskieperfumy.pl. Marka ta oferuje ponad pięćset różnorodnych zapachów, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Każdy z klientów na pewno znajdzie coś dla siebie. Możemy też mieć pewność, że zawierają one odpowiednią ilość olejków aromatycznych, czyli głównych przekaźników zapachu. Zbyt mała ich ilość może spowodować mniejszą trwałość perfum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here