Twój dom lśniący czystością

0
1307
Twój dom lśniący czystością

W czystym, świeżo wysprzątanym domu czujemy się lepiej niż w takim, gdzie króluje chaos i bałagan. Jednak zaprowadzony porządek bardzo szybko znika. Na szczęście nie musimy osobiście myć, składać i układać, a już na pewno nie mamy obowiązku poświęcania na to wolnego czasu albo, co gorsza, urlopu.

W natłoku codziennych obowiązków trudno nam znaleźć czas na wysprzątanie domu czy mieszkania. Niestety odkładanie porządków sprawia, że bałagan i brud nawarstwiają się, a my czujemy się we własnym domu coraz mniej komfortowo. Często czekamy z utęsknieniem na wakacje, gdy wysyłamy dzieci na kolonie czy obozy, a sami bierzemy się do pracy. Nie róbmy tego! Lepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie osoby, która przejmie od nas sprzątanie. Warszawa, Kraków czy Wrocław – w każdym mieście działają firmy, które znajdziemy za pośrednictwem Internetu i będziemy mogli powierzyć im doprowadzenia naszego domu do porządku. My w tym czasie będziemy mogli nareszcie odpocząć albo wyjść do kina czy restauracji.

Gdzie szukać pomocy domowej?

Wiele osób deklaruje, że chętnie powierzyłoby dbanie o ład domowy osobie, która zajmuje się tym zawodowo, ale nie wie, jak ją znaleźć. Nie chcą kogoś przypadkowego, ponieważ obawiają się wpuścić obcego człowieka do domu i zostawić go bez nadzoru, gdy sami idą do pracy czy na zakupy. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług kogoś z polecenia. Może to być osoba sprzątająca u z rodziny, przyjaciół albo sąsiadów. Czasami takie usługi świadczą również pracownicy sprzątający na co dzień w firmie, w której pracujemy.

Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług agencji zatrudniającej pomoce domowe. Profesjonalna firma przyśle nam osobę, której dane i kwalifikacje są wcześniej sprawdzane. Niektóre firmy gwarantują również pokrycie strat, które mogą powstać w trakcie sprzątania.Oferty agencji najłatwiej i najszybciej znaleźć w Internecie. Poprzez portal można wysyłać wiadomości, a także sprawdzać opinie o wybranym przez nas pracowniku. Można też wybrać opcje dotyczące zakresu zatrudnienia w zależności od tego, czy będzie to praca dorywcza, czy też szukamy kogoś na stałe.

Jak zorganizować domowe porządki?

Każdy z nas ma swoją wizję porządku we własnym domu. Dlatego współpracę z osobą, którą zatrudnimy jako pomoc domową, zacznijmy od dokładnego określenia jej obowiązków. Pokażmy, co wymaga sprzątnięcia, wyczyszczenia lub umycia i wyjaśnijmy, jakiego efektu oczekujemy. Jeśli praca będzie się odbywać z wykorzystaniem narzędzi oraz środków i detergentów dostarczonych przez nas, to upewnijmy się, że osoba sprzątająca wie, jak ich używać. Niektóre z nich są żrące i nie należy ich stosować na powierzchniach delikatnych. Może się również zdarzyć, że nasza pomoc domowa ma własne środki czyszczące – wtedy stawka za sprzątanie będzie obejmować również ich zużycie. Warto też zastanowić się, czy lepiej zdecydować się na stawkę godzinową, czy za całość wykonanych prac. Lepsze będzie drugie rozwiązanie, ponieważ nie będzie wątpliwości, że osoba wynajęta do porządków celowo rozciągnie je w czasie.

Czysty dom, w którym nie trzeba nieustannie czegoś myć, układać i sprzątać to marzenie wielu z nas. Łatwo je zrealizować z pomocą profesjonalnej pomocy domowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here