Twój osobisty salon kosmetyczny

0
709
Twój osobisty salon kosmetyczny

Nie zawsze mamy czas na to, by z chęcią odwiedzać salony kosmetyczne – szczególnie, gdy np. chodzi o naprawę jednego, złamanego paznokcia. Na takie ewentualności powinnyśmy zawsze być przygotowane, stąd też skompletowanie własnego zestawu do manicure będzie doskonałym pomysłem. 

Zalety samodzielnej stylizacji paznokci

Jesteśmy coraz bardziej zapracowane, przez co nie mamy czasu na dostosowanie się do terminów narzucanych nam przez salony piękności. Dlatego też większość z nas przekonuje się do samodzielnego wykonywania trwałego manicure’u w domu. Mówiąc trwały, mamy tutaj na myśli stylizacje z użyciem lakierów hybrydowych lub żeli, które gwarantują nam ich trwałość nawet do kilku tygodni. Dzięki temu, że jesteśmy obecnie w stanie same skompletować zestaw hybrydowy lub żelowy, możemy wykonać manicure w każdej chwili – rano, gdy nasze pociechy jeszcze śpią, po pracy, gdy mamy chwilę dla siebie lub wieczorem, czy w nocy – od nas zależy, kiedy będziemy miały ochotę na zmianę. Przez odpowiednie skompletowanie swojej kosmetyczki paznokciowej zyskujemy wolność i nie musimy być zależne od napiętych grafików stylistek paznokci i godzin otwarcia salonu. 

Samodzielny manicure – czy jest on możliwy?

Oczywiście, że tak! Przede wszystkim, przed podjęciem się tego przedsięwzięcia, warto chociaż raz przejść się do salonu kosmetycznego w celu podpatrzenia jak wykonywana jest dana stylizacja. Jeśli nie chcemy marnować na to czasu i pieniędzy, mamy obecnie w internecie masę tutoriali paznokciowych – instrukcji jak wykonać dany manicure krok po kroku wraz z praktycznymi radami na ten temat. W ostateczności zostają nam także opisy i porady producentów akcesoriów do manicure – tutaj także możemy dowiedzieć się wiele na temat specyfikacji danego produktu oraz czasu utwardzania i wymaganej mocy lampy. Możemy także skorzystać z filmików znanych vlogerek, które również tłumaczą i służą radami nawet dla najbardziej początkujących w tej kwestii. Oprócz dokładnego opisania procesu wykonywania stylizacji paznokci, możemy także dowiedzieć się jakich błędów unikać, jaka metoda będzie dla nas odpowiednia oraz które produkty sprawdzają się najlepiej na żywo. Na filmach możemy także sprawdzić jak prezentują się kolory i jaka jest ich pigmentacja.  

Podstawy podstaw, czyli co należy mieć 

Aby przystąpić do samodzielnego wykonania manicure hybrydowego lub żelowego w domu przede wszystkim potrzebna będzie nam lampa – obecnie najpopularniejszymi są LED z mocą minimum 24 Vat. Następnie należy zaopatrzyć się w odpowiedni pilnik do nadania kształtu paznokciom oraz bloczek polerski do zmatowienia płytki, by baza dobrze do niej przywierała. Ulubiony kolor, top, aceton do rozpuszczania hybrydy, cleaner do przecierania oraz waciki również należą do podstawowego asortymentu. Pracę nad stylizacją ułatwią także cążki do wycinania skórek, których absolutnie nie można zalać produktem lub radełko do ich odsuwania. Frezarka, wszelkie pyłki i małe pędzelki do malowania mniejszych elementów stanowią rozszerzony zestaw i wymagają nieco większej wprawy w stylizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here