Twoje gigabajty mają moc – przekaż swoje niewykorzystane gigabajty w Orange Flex i pomóż w zasadzeniu bioróżnorodnego lasu

0
333
flex

Orange Flex ma w swoim DNA troskę o środowisko naturalne i zmniejszenie emisji CO₂. Dzięki nowej akcji EKO GBużytkownicy Flexa mogą wspólnie z Orange… posadzić las. Sprawdź, jak to zrobić, w aplikacji i nie wychodząc z domu. Z artykułu dowiesz się też, czym jest bioróżnorodność gatunkowa i czemu taki las lepiej przysłuży się ludziom i planecie.

Orange Flex stawia na naturę

Orange Flex to sieć w aplikacji, którą wyróżnia elastyczność, brak zobowiązań i wygoda. Jest też dobrym rozwiązaniem, jeśli bliska jest Ci troska o środowisko naturalne. W Orange Flex wszystko robisz przez aplikację, co oznacza brak papierowych umów i innych zbędnych formalności. Masz urządzenie obsługujące technologię eSIM? Karta eSIM to doskonały wybór i zero plastiku.

Jeżeli potrzebujesz tradycyjnej karty SIM, otrzymasz blister o połowę mniejszy, co oznacza, że ograniczasz zużycie plastiku. Opakowanie na kartę SIM posiada certyfikat FSC, co oznacza, że pochodzi z surowca pozyskanego w odpowiedzialny sposób.

W ramach najnowszej akcji EKO GB Orange Flex posadzi las wspólnie z Fundacją Las Na Zawsze, która zajmuje się wspieraniem gospodarki leśnej w Polsce, poprzez sadzenie lasów na zawsze, dla dobra nas i przyszłych pokoleń. Teraz, dzięki nowej akcji ekologicznej pomóc może w tym każdy użytkownik Flexa. Wystarczy, że ma aplikację Orange Flex i aktywny Plan komórkowy oraz trochę niewykorzystanych gigabajtów na koncie.

Jak posadzić bioróżnorodny las razem z Orange Flex?

Jeżeli masz aktywny numerw Orange Flex, możesz wysyłać gigabajty innym użytkownikom w ramach funkcji „Przekaż GB”. Obecnie, ta sama funkcja pozwala przekazać niewykorzystane GB na akcjęEKO GB, której celem jest posadzenie bioróżnorodnego lasu.. Oczywiście sam wybierasz, ile GB przekazujesz i możesz to zrobić w dowolnym momencie.

Za każde otrzymane 30 gigabajtów Orange Flex posadzi 1 m² lasu Celem jest uzbieranie 300 000 GB i posadzenie w sumie 10 000 m² lasu. Nasadzenia ruszą już wiosną 2021 roku.Bioróżnorodny las powstanie w Męcikale, czyli w otulinie Parku Narodowego Bory Tucholskie (Kaszuby). W 2017 roku huragan zniszczył tam rozległe tereny leśne.

Więcej informacji na temat akcji EKO GB w Orange Flex i innych „zielonych” inicjatywach znajdziesz na stronie https://flex.orange.pl/eko.

Czym jest bioróżnorodność gatunkowa i dlaczego taki las jest na zawsze?

Bioróżnorodność gatunkowa to wielość i zróżnicowanie gatunków, które tworzą dany ekosystem. Ma kluczowe znaczenie dla trwałości takich układów – w tym przypadku lasów – i sprawia, że są one bardziej odporne na susze, wichury i inne czynniki środowiskowe.

Las, który możesz posadzić z Orange Flex będzie bioróżnorodny, w przeciwieństwie do często sadzonych monokultur sosnowych. Znajdzie się w nim wiele gatunków drzew liściastych (m.in. dęby, graby, lipy czy brzozy), krzewy i rośliny runa leśnego w różnym wieku, a także grzyby. Wszystko to sprawia, że zadziałają w nim naturalne procesy lasotwórcze, a ekosystem będzie mógł skutecznie regulować się sam.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here