Wielkie dylematy – kupujemy prezenty

0
132
sklep z prezentami

Choć do Świąt Bożego Narodzenia mamy jeszcze kilka miesięcy, to warto już teraz pochylić się nad tematem zakupu prezentów pod choinkę dla naszych przyjaciół czy rodziny. Podjęcie decyzji co kupić na prezent jest dla niektórych bardzo proste, a innym spędza sen z powiek przez wiele tygodni. Nie wynika to z faktu, że nie znamy kogoś dostatecznie dobrze. Często dokładnie wiemy co chcemy kupić, jednak nigdzie nie możemy znaleźć danej rzeczy.

Rynek zalany został importowanymi produktami z Azji, które są zarówno wątpliwej jakości, jak i urody. Jak więc w tym pełnym wszelakiego dobra świecie wyłonić najlepszy prezent dla niej i dla niego? Warto zawczasu usiąść na spokojnie z kubkiem herbaty, zeszytem i długopisem w dłoni, zrobić listę osób, które chcemy obdarować, a następnie, po drugiej stronie kartki wypisać wszystkie rzeczy, które z daną osobą się nam kojarzą, i którymi chcielibyśmy ją obdarować. Ku naszemu zaskoczeniu może się okazać, że dla niektórych osób zamiast prezentu rzeczowego zechcemy podarować coś zupełnie innego- na przykład wspólne wyjście do kina lub na kawę!

O ile prezenty dla kobiety od kobiety są dość proste, to już tak zwane „prezenty dla niego” sprawić mogą trochę problemów. I w tym miejscu warto poświęcić znacznie więcej czasu na dobór idealnego upominku.

Nie każdy mężczyzna ucieszy się bowiem z kolejnej pary kolorowych skarpetek lub zestawu białych slipek. Wśród pożądanych prezentów jest jednak kilka stałych pozycji, o których warto pamiętać.

Po pierwsze- dobra książka. Znany i poczytny kryminał, piękny album podróżniczy czy książka traktująca o kolekcjonerstwie, jeśli nasz partner tym się zajmuje, to idealne prezenty. Możemy mieć pewność, że zaraz po utonie w fotelu z lampką wina i zacznie wertować swoją nową książkę. Warto więc na prezent wybrać książki dobrej jakości, w twardych oprawkach, nowe i nie zniszczone. Oczywiście, jeśli nasz chłopak lubi starocie, wyszukajmy mu piękną pozycję w antykwariacie!

Po drugie- sprawdzone kosmetyki. Jeśli ma brodę- zestaw do pielęgnacji brody i książkę na ten temat. Jeśli jego włosy są w gorszej kondycji zimą- dobry szampon i odżywkę z linii męskiej jakiejś ekologicznej marki. Niech świąteczne zakupy nie zwalniają nas z obowiązku dbania choć w tak drobny sposób o naszą planetę.

Po trzecie- coś do ubrania. Prezenty dla niego to przecież także dobrej jakości koszule, podkoszulki czy spodnie. A może wełniana czapka i pasujące do niej rękawiczki? Mężczyźni wszak też marzną, tylko nie chcą się do tego przyznać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here