Jakie biustonosze do karmienia?

0
1888
Jakie biustonosze do karmienia?
źródło zdjęcia - https://stocksnap.io/photo/QUXQEQXVMV

Ładne, jędrne piersi po ciąży zawdzięczamy nie tylko genom, ale też odpowiednio dobranym biustonoszom. Kobiety noszą biustonosze od ponad stu lat. Mimo tak długiej historii nadal większość z nich nie zna prawdziwego rozmiaru swego biustu i nie potrafi dobrać stanika. Jednak prawidłowo dobrany biustonosz będzie nie tylko wygodny, ale i zdrowy dla piersi, zwłaszcza podczas karmienia. Jak dobrać biustonosz i jakie są najlepsze do karmienia?

Kluczowe sprawy

Kluczową sprawą przy doborze odpowiedniego biustonosza będzie poznanie swojego wymiaru (pod biustem i w biuście) oraz znalezienie sklepu z bielizną, gdzie będzie można przymierzyć wybrany model. Dobrym momentem na wyprawę do sklepu z bielizną będzie okres między ósmym a dziewiątym miesiącem ciąży, gdyż w tym okresie obwód pod piersiami się zwiększa. Oczywiście wybieramy miseczkę ciut większą, bo piersi mogą jeszcze trochę urosnąć.

Aby dobrze się zmierzyć, zaczynamy od obwodu pod biustem. Mierzymy go centymetrem krawieckim – na wydechu, pamiętając by linia centymetra była dokładnie w poziomie. Wynik pomniejszamy o pięć i zaokrąglamy w dół do najbliższej „piątki” Obwód biustu natomiast mierzymy w najszerszym miejscu jego miejscu. Różnica między zaokrąglonym do „piątki” obwodem pod biustem, a obwodem piersi będzie decydowała o rozmiarze miseczek.

Kiedy znamy już swój rozmiar szukamy go w tabeli danego producenta. Prosimy ekspedientkę, aby podpowiedziała nam, który rozmiar i rodzaj biustonosza będzie odpowiedni do naszych wymiarów. Jeśli szukasz dobrego biustonosza do karmienia, to dobry czas, by oddać się w ręce bieliźnianej ekspertki. Brafitting to sztuka, która opiera się na indywidualnym podejściu do kobiety.

Każdy producent bielizny ma inne materiały i mogą one różnić się nie tylko fakturą, ale i rozciągliwością. U kobiet, które mają dużą różnicę między obwodem pod biustem i w biuście, taki rozciągliwy materiał nie utrzyma prawidłowo dużych piersi. Pamiętajmy o tym, że każda kobieta ma nieco inny kształt i rozstaw biustu.

W okresie karmienia, piersi są szczególnie wrażliwie, dlatego ważne jest, aby nosić wygodny stanik. Przymierzając, zapinamy go na najluźniejszą haftkę i pochylamy się, by prawidłowo ułożyć piersi w miseczkach (w kierunku od pachy). Próbujemy poruszaj rękami, aby sprawdzić, czy podstawa stanika (czyli obwód pod biustem) nadal jest na swoim miejscu – nie podjeżdża ku górze i nie wsuwa się na piersi. Pas powinien być na tyle ciasny, by dało się wsunąć pod niego maksymalnie dwa palce. Jeśli stanik ma fiszbiny, należy sprawdzić, czy ich zewnętrzne końcówki sięgają aż do pachy i nie uciskają kanalików mlecznych. Na koniec ubieramy bluzkę i sprawdzamy, czy biust dobrze wygląda. Zwracamy uwagę czy na wysokości sutka nie przechodzi żaden szew i czy nic nie obciera. Wybierajmy modele wyposażone w kieszonki na wkładki laktacyjne oraz łatwo odpinane klamerki, tak aby można je było odpiąć jedną ręką. 

Jaki powinien być idealny stanik?

Podczas zakupów wybieramy dwa – trzy modele staników, żeby mieć na zmianę. Dobry biustonosz nie może uwierać, dlatego sprawdzamy czy dany stanik jest wygodny i nie krępuje naszych ruchów. Fiszbiny nie powinny drapać, zwracamy więc uwagę na to, jak są obszyte. Ważne jest też, aby wykończenia nie podrażniały skóry, dlatego przesuwamy palcem wzdłuż szwów i ozdób stanika (zwłaszcza wewnątrz miseczki), sprawdzając, czy są gładkie. Starajmy się wybierać modele wykonane z naturalnych, przewiewnych i delikatnych materiałów.

Dobrze dobrany biustonosz do karmienia to nie tylko komfort dla karmiącej mamy, ale również inwestycja w ładne, jędrne piersi po ciąży.

Pożyczki przez Internet

Jeśli chcemy, aby nasz stanik był nie tylko funkcjonalny, ale również estetyczny i dobrej jakości, będziemy musieli niestety przeznaczyć nieco więcej środków na ten zakup. Niestety nie każdą kobietę stać na taki wydatek, ponieważ narodziny dziecka wiążą się ze sporymi kosztami. Jeśli więc pilnie potrzebujemy gotówki, dobrym rozwiązaniem są pożyczki przez Internet, które umożliwią sprawne załatwienie sprawy bez wychodzenia z domu, poczytasz o tym tutaj https://proficredit.pl/pozyczki-przez-internet/. Na rynku jest wiele instytucji finansowych, oferujących pożyczki przez Internet na atrakcyjnych warunkach. Większość firm oferuje pożyczki przez Internet z ratami dostosowanymi do indywidualnym potrzeb klienta, co ułatwia spłatę kredytu. Przed podjęciem decyzji o zawarciu umowy pożyczki pamiętajmy jednak, że powinniśmy dokonać analizy naszych możliwości finansowych, aby mieć pewność, co do późniejszej możliwości spłaty naszego zobowiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here