Piękno w domu i ogrodzie

0
1301
Piękno w domu i ogrodzie

Jeśli pasjonujesz się wystrojem wnętrz lub pracami ogrodowymi, dlaczego nie spróbować zająć się tym zawodowo? Żeby pracować jako specjalista projektujący ogrody lub aranżujący wnętrza, wcale nie trzeba uczyć się wiele lat. Wystarczy ukończyć jednoroczny kierunek, po którym można rozpocząć pracę, nawet zakładając własny biznes.

Są osoby, które lubią ciągle coś zmieniać w swoim mieszkaniu lub domu, robić remonty, otaczać się pięknymi i designerskimi przedmiotami. Są także tacy, którzy uwielbiają prace w ogrodzie i na balkonie, grzebanie w ziemi, sadzenie i przesadzanie. Osoby te powinny zastanowić się czy nie przekuć swojej pasji w zawód. Czy może być coś lepszego niż robienie zawodowo tego, co się kocha? Połączenie hobby z zarabianiem to marzenie wielu ludzi! Bonusem takiej pracy jest to, że samemu można mieć piękne wnętrza i ogród, gdyż wiele pomysłów można wypróbować najpierw u siebie. Robienie tego, co się lubi plus życie w pięknym miejscu równa się szczęśliwe życie. Jak zacząć tak właśnie żyć i pracować?

Jak zostać projektantem wnętrz?

Dość szybką drogą do zajęcia się aranżacją wnętrz jest ukończenie kształcenia na odpowiednim kierunku. W szkole Żak trwa ono rok, a zajęcia odbywają się w trybie zaocznym. Po skończeniu nauki otrzymuje się zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat szkoły.

Dekorator wnętrz to kierunek przygotowujący do samodzielnego świadczenia usług z zakresu projektowania i wystroju. Na zajęciach uczestnicy poznają praktyczne metody projektowania wnętrz, triki znanych designerów oraz tajniki pracy z materiałami i tkaninami. Zapoznają się również z zagadnieniami ergonomii wnętrz mieszkalnych, zasadami projektowania kluczowych pomieszczeń domowych, takich jak kuchnia i łazienka oraz bezpieczeństwem wykonywania zadań zawodowych. Uczą się też wykorzystywania nowoczesnych technologii w pracy projektowej. Mają też zajęcia z podstaw psychologii z elementami treningu interpersonalnego, by lepiej rozumieć potrzeby i oczekiwania przyszłych klientów, co jest bardzo ważne w tej pracy, bo od takiego wzajemnego zrozumienia właśnie zależy sukces danego projektu.

Więcej informacji o kierunku dekorator wnętrz można znaleźć na stronie szkoły zak.edu.pl. Możliwy jest także zapis online – po wypełnieniu formularza otrzymasz umowę na swój adres e-mailowy.

Aranżacja ogrodów – ścieżka zawodowa dla Ciebie

Z kolei by projektować przestrzenie zielone, warto ukończyć kierunek Aranżacja ogrodów. W szkole Żak trwa on również rok, a zajęcia odbywają się w trybie zaocznym. Po skończeniu nauki otrzymuje się zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat szkoły.

Uczestnicy kursu aranżacja ogrodu uczą się tworzyć koncepcje ogrodowe, poznają klasyfikację terenów zieleni, style ogrodowe oraz historię sztuki ogrodowej. Zapoznają się z funkcjonalnym podziałem ogrodu na różne strefy składające się na całą kompozycję. Na kursie zdobywają warsztat pozwalający na tworzenie estetycznych, ale i użytkowych aranżacji ogrodowych w wielu konwencjach uzależnionych od potrzeb i wymagań klientów. Zdobywają także szeroką wiedzę o roślinach ogrodowych. Przechodzą szkolenie z pracy z klientem – od omówienia projektu po jego realizację.

Dekoratorzy wnętrz oraz specjaliści ds. aranżacji ogrodów mogą podjąć pracę m.in. w: biurach architektonicznych i projektowych, firmach budowlanych, pracowniach designerskich, magazynach wnętrzarskich, u deweloperów. Mogą, rzecz jasna, również pracować na własny rachunek, zakładając działalność gospodarczą.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here