Siedziba firmy w Warszawie, czyli wirtualne biuro

0
1195
Siedziba firmy w Warszawie

W poprzednich latach praca najczęściej była świadczona na umowę o pracę. Później do tej formy zatrudnienia dochodziły umowa zlecenie i umowa o dzieło. Od pewnego czasu mamy jednak do czynienia z zakładaniem działalności gospodarczej i świadczenia pracy będąc samozatrudnionym.

Prowadząc działalność gospodarczą potrzebne staje się wpisanie do CEiDG adresu siedziby firmy.

Jeśli nie chcesz podawać adresu swojego mieszkania pomocne może być wirtualne biuro za 45 zł netto na miesiąc. Będziesz mieć wtedy siedzibę firmy w Warszawie, w ścisłym centrum.

Na czym polega wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to właśnie wynajem adresu na siedzibę dowolnego podmiotu gospodarczego.

Tym podmiotem może być działalność gospodarcza, ale też podmiot bardziej skomplikowany jak spółka prawa handlowego, fundacja czy stowarzyszenie.

Wirtualne biuro to nie tylko siedziba dla firmy do wpisania do rejestru KRS czy CEiDG.

Wirtualne biuro to także obsługa różnych zagadnień związanych z posiadaniem siedziby pod danym adresem.

Do zagadnień tych należy obsługa przychodzącej korespondencji a także możliwość przebywania pod adresem własnej siedziby.

Dobre wirtualne biuro posiada więc sale do spotkań, czyli małe salki konferencyjne oraz sekretariat, obsługujący listy przynoszone przez listonosza. Ponieważ taki sekretariat może listy te otwierać i skanować do PDF na życzenie klientów to zwany on jest często jako wirtualny sekretariat.

Firma VSL-System za wspomniane 45 zł netto miesięcznie oferuje wirtualne biura w Warszawie działające właśnie według tego schematu.

Działalność gospodarcza lub spółka zgłasza się do wirtualnego biura, otrzymuje umowę najmu, dzięki której może wpisać nowy adres siedziby do KRS lub CEiDG i w ramach tego samego abonamentu wirtualny sekretariat odbiera jej korespondencję i informuje ją o tej korespondencji za pomocą emaila. Co więcej, VSL-System zdaje sobie sprawę z dwóch ważnych rzeczy – powiadomienie o korespondencji musi nastąpić w dniu jej odbioru, więc korespondencją w biurze wirtualnym zajmuje się odrębna, dedykowana do tego osoba a druga kwestia dotyczy tego, że adres podany do KRS czy CEiDG to nie może być tylko wirtualne biuro, ale to biuro musi być na tyle realne, żeby każdy klient mógł wejść i odbyć w sposób realny spotkanie.

Wirtualne biuro VSL-System ma nie tylko sale do spotkań, ale już w tej cenie 45 złotych netto zapisana jest możliwość korzystania z pięciu godzin w miesiącu.

Jakie zalety ma wirtualne biuro od VSL-System?

VSL-System prowadzi obecnie dwa wirtualne biura w Warszawie. Zaletą tych biur jest położenie w ścisłym centrum Warszawy, w dzielnicy Śródmieście.

Dzielnica Śródmieście i w ogóle centralna część Warszawy charakteryzuje się występowaniem wielkich biurowców – drapaczy chmur.

Oprócz nowoczesnych powierzchni biurowych są też biurowce wybudowane w PRL, na przykład przy ulicy Świętokrzyskiej w bliskiej odległości ulicy Marszałkowskiej. Niezależnie od tego czy powierzchnie biurowe są nowe czy trochę starsze, to występuje znaczące obłożenie tych powierzchni przez siedziby firm. Można więc uznać, że centrum Warszawy ma największą ilość firm w Polsce. Dodatkowo w centrum Warszawy działa znacząca ilość biur wirtualnych, co jeszcze bardziej zagęszcza ilość różnego typu firm na stosunkowo małej powierzchni.

Samo więc położenie wirtualnych biur VSL-System w Śródmieściu Warszawy to już zaleta.

Im więcej firm, tym mniejsze ryzyko kontroli skarbowej.

Dodatkowo VSL-System oferuje wirtualne biura w takich lokalach, w których jest bezpośrednim właścicielem lokalu. Dzięki temu adres siedziby klienta takiego wirtualnego biura jest aktualny latami, gdyż VSL-System może bezterminowo prowadzić wirtualne biura i nie jest w żaden sposób ograniczone jakąś datą końca umowy najmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here