Jak powinniśmy się przygotować na detoks sokowy?

0
1630
Jak powinniśmy się przygotować na detoks sokowy?

Detox sokowy jest procesem oczyszczania organizmu z zalegających w nim różnorodnych toksyn. Dzięki detoksowi, mamy możliwość dostarczenia w miejsce toksyn, potrzebnych składników odżywczych, by móc usprawnić funkcjonowanie naszego organizmu.

Detox sokowy jest procesem oczyszczania organizmu z zalegających w nim różnorodnych toksyn. Dzięki detoksowi, mamy możliwość dostarczenia w miejsce toksyn, potrzebnych składników odżywczych, by móc usprawnić funkcjonowanie naszego organizmu. W ten sposób, możemy również zacząć przygotowania do planowanych zmian nawyków żywieniowych i do zrzucenia nadprogramowych kilogramów. W ostatnim czasie, detoks sokowy zyskał sporo na popularności i coraz więcej osób się na niego decyduje.

Na czym polega detoks sokowy?
Detoks sokowy stanowi pewną formę oczyszczającej kuracji, polegającej na spożywaniu specjalnie przygotowanych soków warzywnych, owocowych lub warzywno-owocowych. Skład wysokiej jakości soków jest skomponowany w taki sposób, by dostarczyć nam wszelkich niezbędnych składników odżywczych i witamin. Równocześnie trwającym procesem jest oczywiście usuwanie szkodliwych toksyn. Decydując się na detoks sokowy, należy wiedzieć, że powinien od trwać od jednego do kilku dni. Dieta sokowa powinna także z czasem stać się dopełnieniem naszego zdrowego i zbilansowanego jadłospisu.

W jaki sposób przygotować się na detoks sokowy?
Detoks sokowy jest wyjątkowym okresem, w którym zastępujemy stałe posiłki sokami z warzyw i owoców. Ten czas może być dla nas trudny i wymagający, dlatego przed przystąpieniem do diety sokowej, warto się odpowiednio przygotować. Od czego zacząć? Na dwa, trzy dni przed oczyszczaniem, nasz każdy dzień powinien rozpocząć się od szklanki bardzo ciepłej wody z sokiem z cytryny, cynamonem lub też z imbirem. Napój ten zagwarantuje pobudzenie naszego metabolizmu i rozgrzanie całego ciała. Przed detoksem sokowym, powinniśmy całkowicie odstawić cukier, alkohol, mięso, nabiał, fast foody, a także gluten i słodkie napoje. Warto również zrezygnować z picia kawy i ciemnej herbaty. Przed oczyszczeniem, warto by oprócz jedzenia, pić minimum 2,5 l wody dziennie i wyłącznie ziołowe herbaty. Postawmy na owoce i warzywa w każdej formie. Możemy sobie pozwolić na surowe, gotowane, marynowane itp. Warto uświadomić sobie tutaj to, że im więcej wprowadzimy warzyw i owoców przed detoksem sokowym, tym bardziej przyzwyczaimy nasz organizm do tej kuracji. Wprowadzając te elementy, będzie nam o wiele łatwiej dostosować się do zmian zachodzących w naszym organizmie. Gdy nadejdzie czas detoksu sokowego, z samego rana cały czas możemy pić gorącą lemoniadę. Przygotowane soki warzywne, owocowe i warzywno-owocowe powinniśmy spożywać w stałych porach posiłków. Między sokami należy pić wodę oraz ziołowe herbaty, które pomogą w pozbyciu się ewentualnych zaparć. Podczas kuracji oczyszczania, odpocznijmy od wymagających aktywności i treningów. Dajmy sobie czas na długo wyczekiwany relaks, poćwiczmy jogę lub przeczytajmy ulubioną książkę.

Artykuł stworzony przy współpracy z firmą www.lightcatering.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here