Jak zadbać o higienę łazienki? Odpowiedni dobór wyposażenia

0
4434

Łazienka jest pomieszczeniem, którego głównym zadaniem jest pomoc w utrzymaniu higieny – co jednak z higieną samej łazienki? To dość oczywiste, że pokój, który ma nieustanny kontakt z parą wodną i wilgocią jest szczególnie narażony na atak grzybów, szkodników i innych patogenów. Wyzwanie to zazwyczaj pozostawia się w rękach projektantów oraz speców od wykończeń – muszą oni zadbać o to, aby każdy zakątek łazienki był odpowiednio uszczelniony i sterylny. W jaki sposób osiąga się zatem te efekty?

Brodzik, wanna, czy odpływ liniowy?

Niezależnie od tego, jaki model łazienki nam odpowiada, potrzebne będzie nam miejsce, w którym można się umyć. Wybierać można spośród bogatej oferty obejmującej różnorakie wanny i kabiny prysznicowe, lecz warto jest poszerzyć swoje horyzonty. Klasyczne rozwiązana posiadają wiele wad – brodziki są ciężkie i bardzo trudno jest utrzymać je w czystości. Ponadto, zajmują one dużo miejsca i często burzą ogólną estetykę pomieszczenia. O wiele lepszym pomysłem mogą okazać się innowacyjne odwodnienia liniowe – co to takiego?

Mała łazienka z wanną czy prysznicem? Przeczytaj na blogu Fixly.pl

Odpływy liniowe – konstrukcja i podstawowe informacje

Odwodnienia liniowe, znane także pod nazwą odpływ liniowy łazienkowy, to interesująca alternatywa dla konwencjonalnej wanny czy prysznica. Umieszcza się je pomiędzy płytkami podłogowymi, lecz istnieją także modele montowane w ścianach lub narożnikach. Ich główna część to połączona z syfonem rynienka, do której zlewa się nadmiar wody. Urządzenie to jest połączone z kanalizacją, a na jego powierzchni znajduje się specjalna kratka, często określana jako maskownica. Chociaż to stosunkowo nowy trend, to na rynku można znaleźć mnóstwo ofert, które przewidują odwodnienia w różnych formach, kształtach i wymiarach.

Czy odpływy liniowe są łatwe w czyszczeniu?

W odróżnieniu od brodzików i pełnych kabin prysznicowych, odwodnienia liniowe są bardzo lekkie i kompaktowe. Jeśli nagromadził się w nich brud, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdjąć maskownicę i go usunąć. Nawet gdy doszło do zapchania, to nie powinno ono stanowić większego problemu – w przypadku odpływów łazienkowych, montaż i demontaż mogą zostać przeprowadzone błyskawicznie, z użyciem wyłącznie podstawowych narzędzi.

Ponadto, urządzenia te są znacznie mniej narażone na grzyby i drobnoustroje. Nie stanowią one dobrego środowiska dla rozwoju patogenów, gdyż nie zalega w nich woda, a cały układ jest znacznie mniej hermetyczny, niż ma to miejsce w przypadku standardowej wanny. Reasumując – jest to doskonała inwestycja dla osób ceniących czyste i sanitarne wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here