Klocki dla dzieci – tych małych i znacznie większych

0
792

Kto z nas lubi czasami wrócić do dziecięcych przyjemności i po prostu pobawić się klockami? Dla niektórych może wydać się to nieco dziwne, dla innych jest całkiem naturalne. Klocki to zabawki bez przypisanego wieku. Stanie się to tym bardziej oczywiste, jeśli poznamy najpopularniejsze, współczesne zestawy. Z pewnością nie są to tylko klocki dla dzieci.

Klocki Cobi

Każdy nieco starszy koneser w temacie klocków na pewno zna tę markę. Cobi jest polskim, ale rozpoznawanym na całym świecie producentem wysokiej jakości klocków. W jego ofercie znajdziemy zestawy, które zadowalają nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Zanim przejdziemy do zestawów dla koneserów, warto wiedzieć, co zaspokoi potrzeby tych nieco młodszych. Jak bogata jest oferta klocków Cobi, można się przekonać odwiedzając stronę producenta: https://cobi.pl/klocki/

Klocki – rozwój przez zabawę

Już 12-miesięczne dzieci mogą zacząć przygodę z klockami. Przygotowane dla nich zestawy składają się dużych elementów w pięknych kolorach i o różnorodnych kształtach. Są to zabawki w pełni bezpieczne, dostosowane do wieku. Dzięki nim już od najmłodszych lat dzieci rozwijają zdolności percepcyjne i motoryczne – związane z chwytaniem, dopasowywaniem części. Zabawa klockami w bardzo dużym stopniu wspiera ich naturalny rozwój.

Dla kilku- i kilkunastolatków źródłem przyjemności na pewno będzie zabawa z bohaterami znanymi z popularnych kreskówek. Ich świat został przeniesiony do różnorodnych zestawów klocków – mniej i bardziej rozbudowanych. W wielu przypadkach takie klocki na prezent będą strzałem w dziesiątkę.

WW1 i WW2 – serie najbardziej znane

Mała Armia WW1 i Mała Armia WW2 to właśnie te dwie serie klocków konstrukcyjnych, które podbiły serca koneserów. Oba zasadzają się na zainteresowaniu historią współczesną i zamiłowaniu do odtwarzania przedmiotów, które może nieco przypominać modelarstwo. Kolejne zestawy składają się różnorodnych pojazdów bojowych znanych z działań wojennych podczas I i II Wojny Światowej. Są tu nie tylko czołgi, czy samoloty, ale również okręty, łodzie, działa, armaty i oczywiście niezbędne figurki żołnierzy.

Zestawy zawierają wiele części, dzięki czemu przyjemność ich składania jest naprawdę spora.  Wszystkie elementy, z których powstają pojazdy bojowe, wykonane są dużą dbałością o detale. Niektóre z nich są ruchome. Wszystkich pojazdów jest na tyle dużo, że można z nich zbudować całkiem potężną kolekcję. I taki też status – kolekcjonerski – osiągnęły te dwie serie klocków wśród miłośników wojen światowych. To najdobitniej potwierdza fakt, że klocki nie są tylko dziecięcą zabawką.

Klocki konstrukcyjne WW1 i WW2 mogą być doskonałym pretekstem do nauki wielkiej historii. Mogą wręcz służyć jako pomoc dydaktyczna w odtwarzaniu przebiegu konkretnych bitew. Nie mniej ważny jest sam proces składania pojazdów, który angażuje i manualnie, i intelektualnie. Z pewnością jest to również świetny pretekst do tego, by wspólnie z dziećmi spędzić czas nad zabawą, która jest tak samo ciekawa dla obu stron.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here