Lampy stojące jako dodatkowe oświetlenie i funkcjonalna ozdoba

0
418

Lampy stojące to świetne rozwiązanie na dodatkowe oświetlenie każdego mieszkania. Dzięki nim doświetlisz stanowisko pracy, odpoczynku, czy też róg pokoju, w którym po prostu brakuje światła. Dodatkowo z racji często wymyślnego wyglądu mogą pełnić funkcję ozdobną. Jak w takim razie powinieneś dopasować lampy stojące do swojego pomieszczenia?

Jaką lampę stojącą wybrać?

Lampy stojące stołowe

Są to lampy niewymagające dużej ilości miejsca. Wymagają za to płaskiej powierzchni, na której ją postawimy. Wydawałoby się, że z racji małych wymiarów jest mniej ozdobna od lamp podłogowych. Nie jest to prawdą, gdyż wybierać możemy spośród setek ozdobnych modeli, gdzie każda lampa wygląda inaczej. Tak więc nic nie stoi na przeszkodzie, by lampę stołową dopasować idealnie do wystroju całego pomieszczenia. Lampa stołowa sprawdzi się przy doświetleniu stanowiska pracy, jako lampka nocna, czy też jako oświetlenie obiadowego stołu. Jest to także idealny wybór przy małych i obfitych w meble mieszkaniach – w końcu na taką małą lampę stołową zawsze znajdzie się miejsce.

Lampy stojące podłogowe

Lampy stojące podłogowe wymagają więcej miejsca, lecz mają również więcej do zaoferowania. Sprawdzą się przy większych pomieszczeniach, gdzie nie trzeba specjalnie szukać miejsca, by taką lampę postawić. Bardzo ozdobne i zwracające na siebie uwagę modele nadadzą klimat Twojemu pomieszczeniu. Lampy podłogowe nie muszą pełnić funkcji doświetlającej – sprawdzą się jako samodzielne światło. Postawione obok centralnie umiejscowionej sofy idealnie oświetlą salon wkoło, tworząc niesamowity klimat. Do tego pozwolą wieczorem zanurzyć się w ulubioną lekturę. Dla stawiających funkcjonalność ponad wygląd znajdą się modele z regulowanym wysięgnikiem. Pozwoli on wykorzystać lampę na kilka różnych sposobów. Lampa z regulowanym wysięgnikiem może oświetlać Twoje stanowisko pracy, a innym razem skierowana na sufit pełnić funkcję oświetlenia wieczorowego przy spotkaniu ze znajomymi. Setki modeli pozwoli na idealne dopasowanie do Twoich preferencji i stylu mieszkania.

Jak dopasować lampę stojącą?

Jeśli już wybrałeś między lampą stołową a podłogową, to musisz teraz wybrać model pasujący do Twojego pomieszczenia. Chcąc dopasować lampę stojącą, musisz rozważyć ilość dostępnego miejsca i styl wnętrza. Kolejną sprawą jest jej zastosowanie. Jeśli ma pełnić funkcję ozdobną, to nie warto zastanawiać się nad możliwością regulacji i ilością źródeł światła. Każda lampa to inna wielkość, materiały, kolor i styl, który sobą prezentuje. Upraszczając wybór, można je podzielić na różne kategorie. Krótkie opisy powinny Ci ułatwić wybór lampy stojącej.

  • Lampy nowoczesne – zachwycające swoim minimalizmem sprawdzą się wszędzie tam, gdzie pożądana jest prostota wystroju pomieszczenia.
  • Lampy loftowe i industrialne – oczywisty wybór dla industrialnych wnętrz. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie króluje surowa, poprzemysłowa stylistyka.
  • Lampy klasyczne – dopełniające każde wnętrze utrzymane w tradycyjnym wystroju. Warto zwrócić uwagę na wariant świecznikowy.
  • Lampy z abażurem – nikt nie powiedział, że muszą być nudne. Prostota i funkcjonalność też może być atrakcyjna! Szczególnie przy foto abażurach.
  • Lampy kryształowe – będące idealnym dopełnieniem kryształowego żyrandola w eleganckim pomieszczeniu.
  • Lampy z wysięgnikiem – funkcjonalność ponad wygląd. Regulowany wysięgnik daje nieograniczone możliwości regulacji.
  • Lampki nocne – elementem niemalże każdej sypialni. A już na pewno każdego pokoju dziecięcego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here