Piękne zapachy w domu

0
1337
Piękne zapachy w domu

Na rynku istnieje bardzo bogata oferta środków służących do wprowadzania do naszych domów pięknych, świeżych zapachów. Do wyboru są rozwiązania chemiczne, takie jak znane wszystkim dezodoranty, ale również zupełnie naturalne, takie jak olejki eteryczne, świeczki zapachowe czy też po prostu bukiet kwiatów. Wielu ludzi uwielbia dobierać atrakcyjne wonie, które umilą przebywanie w kolejnych pomieszczeniach lub pomogą usunąć przykre odory. Zapach jest ważnym dodatkiem, który uzupełnia atmosferę danego domu. Dodaje mu głębi i charakteru, a także pozwala nadać inny klimat każdej przestrzeni w mieszkaniu. W niniejszym artykule odpowiemy sobie na kilka pytań dotyczących kwestii odświeżania powietrza.

Co jest lepsze – świece czy dyfuzory zapachowe?

Oba rozwiązania są dobre – po prostu mają różne zastosowania. Dyfuzory można ustawić w wybranym miejscu i zapomnieć o nich, dzięki czemu są one dobre do utrzymywania ciągłej, ogólnej atmosfery. Niektóre opakowania dyfuzorów mogą nie być w naszym guście, ale wtedy można przelać płyn do ładnego, własnego szklanego pojemnika. Świeczki zapachowe zaś najlepiej nadają się do uświetnienia kameralnego wydarzenia, takiego jak romantyczna kolacja lub relaksująca kąpiel, ponieważ w ich przypadku nie chodzi wyłącznie o zapach. Światło, które dają, ma również ogromny wpływ na wytworzony nastrój. Zarówno świece, jak i woski czy kominki zapachowe kupisz zawsze na Markoweświece.pl.

Jaki zapach jest odpowiedni dla każdego pokoju?

Eksperci od kwestii zapachu często myślą o nich jak o muzyce. W salonie zazwyczaj sprawdza się miękka muzyka brzmiąca gdzieś w tle. Zapachowym odpowiednikiem takiej muzyki jest na przykład subtelna kwiatowa woń. Ale z kolei na imprezie, na której włączamy żywiołową muzykę, dobrze sprawdza się jakiś wyrazisty zapach, który zostanie zauważony. Tutaj przykładem może być jakaś silna owocowa woń. Jeśli chodzi o kuchnię, to zapachami, które potrafią zdziałać prawdziwe cuda są jabłko, świeża gruszka lub tymianek (albo inna woń pochodząca od przypraw czy jedzenia). W tym pomieszczeniu zdecydowanie należy unikać aromatów pochodzenia kwiatowego, ponieważ nie będą one dobrze współgrały z zapachami żywności. Do łazienki najlepiej wybrać soczystego grejpfruta lub świeczki zapachowe o aromacie zbliżonym do naszych ulubionych perfum. Jeżeli chodzi o sypialnię, to warto wiedzieć, że aromaty kwiatu pomarańczy oraz lawendy sprzyjają relaksowi. Umieszczając źródło zapachu w sypialni warto uwzględnić jedną rzecz – a mianowicie to, że źródło zapachu umieszczone obok miejsca, w którym spoczywa głowa, może zaowocować zbyt intensywną dla udanego relaksu wonią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here