Atrakcje regionu małopolskiego – jakie miejsca warto odwiedzić?

0
1758
Atrakcje regionu małopolskiego - jakie miejsca warto odwiedzić?

Województwo małopolskie pełne jest przepięknych miejsc, w których można odetchnąć od zgiełku miasta, ale nie brakuje też atrakcji, które zapewniają świetną zabawę i rozrywkę. Bardzo często osoby, które od dawna mieszkają w Krakowie nie zdają sobie sprawy jak wiele jest do zobaczenia w okolicy i to na wyciągnięcie ręki – jak mówi stare przysłowie “cudze chwalicie, swego nie znacie”. Najwyższy czas zatem na poznanie tego co w podkrakowskiej ziemi piszczy. Gotowi? No to ruszamy!

Dziki Zachód w Małopolsce – czemu nie!

W podkrakowskim mieście Zator, tuż obok Energylandii znajduje się Western Camp Resort, który swoja stylistyką nawiązuje do klimatu Dzikiego Zachodu. To niecodzienne miejsce noclegowe co roku przyciąga rzesze turystów, którzy chcą sprawdzić jak to jest nocować w kowbojskim wozie czy indiańskim tipi. Głównie są to rodziny z dziećmi, które chcą zapewnić swoim pociechom niecodzienne i zapadające w pamięć atrakcje. Western Camp to też świetne miejsce na organizację firmowych imprez tematycznych.

https://westerncamp.pl/atrakcje/

Na terenie Western Camp Resort jest mnóstwo możliwości spędzenia wolnego czasu. Miłośnicy wędkowania będą mieli do dyspozycji łowiska z możliwością wypożyczenia niezbędnego sprzętu. Nie zabraknie również miejsca na grilla w klimacie Tex-Mex czy przestrzeni na klimatyczne ognisko. Oczywiście wszelkie sprzęty i prowiant może być zapewniony przez organizatorów. Na dzieci czekają aż dwa atrakcyjne place zabaw, dostosowane do wieku. Miłośnikom futbolu dedykowane jest mini boisko gdzie będą mogli rozgrywać pełne emocji mecze. Rodzice będą mogli odstresować się grając w siatkówkę, oglądając filmy w dostępnym kinie plenerowym czy leniuchować z książką na hamaku. Cały teren obiektu pozwoli na wypoczynek zarówno maluchom jak i dorosłym. Jak znudzi się Wam klimat Dzikiego Zachodu możecie zajrzeć również do pobliskiego Parku Rozrywki Energylandia. Tam na pewno nie zabraknie atrakcji i emocji. Osoby nocujące w Western Camp Resort mają możliwość kupienia biletów do Energylandii w recepcji. To pozwoli uniknąć stania w kolejkach w kasie parku.

Park Średniowieczny w Inwałdzie

W tym parku będziecie mieli okazję cofnąć się do XV wieku. Zobaczycie średniowieczną osadę, salę tortur, zbrojownię czy park ruchomych smoków. Dodatkowo będziecie mieli okazję nieco się dowiedzieć o ówczesnych podziałach społecznych i za pomocą rekonstrukcji zobaczyć jak wyglądało życie codzienne osób z tamtej epoki. Zobaczycie chatę tkacza, powroźnika, garncarza czy kowala. W części zamkowej można zobaczyć komnatę damy czy zamkową karczmę. Dodatkową atrakcją jest również pokaz multimedialny, który również ma na celu przybliżyć oglądającym zwyczaje, tradycje i historię średniowiecza.

Park Miniatur w Inwałdzie

To również doskonała propozycja na rodzinny wypad za miasto. To niezwykłe miejsce, w którym będziecie mieli możliwość “podróżowania” po całym świecie! Zobaczycie tu miniaturowe wersje najsłynniejszych budowli Australii, Grecji, Włoch, Polski, Chin, Francji czy Meksyku. W ciągu jednego dnia będziecie mieli okazję stanąć pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra, przy posągach Moai, pod Bramą Brandenburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka czy koło Muru Chińskiego. Większość miniatur w parku wykonana jest w skali 1:25. Kompleks watykański – Plac św. Piotra i Bazylika św. Piotra – w skali 1:15, a kompleks wenecki – Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Dzwonnica św. Marka – w skali 1:10.

Obcowanie z przyrodą i trochę nauki

Jeśli chcecie połączyć zdobywanie wiedzy i odpoczynek na łonie przyrody świetnym miejscem będzie Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie. Znajdziecie tutaj imponujące przykłady budownictwa drewnianego charakterystycznego dla Zachodniej Małopolski. A wszystko w towarzystwie zieleni i przepięknego krajobrazu.

Puszcza Dulowska w Trzebini

To doskonałe miejsce dla wszystkich miłośników przyrody, wycieczek rowerowych i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Puszcza Dulowska to miejsce o niesamowitych walorach rekreacyjnych, turystycznych i przyrodniczych. Warto się do niej wybrać na całodniową wycieczkę rowerową. Przyroda i możliwość odetchnięcia od zgiełku miasta zrekompensuje trudy trasy jaką pokonacie.

Jezioro Chechelske

Odkąd przeprowadzono rewitalizację zalewu Chechło nie brakuje chętnych do jego odwiedzania. Od 15 kwietnia jest dostępna jego odnowiona wersja. Znajdziecie tam mnóstwo atrakcji dla dzieci, miejsce na pozostawienie rowerów, punkty gastronomiczne, odnowioną mini plażę, wieżę widokowa i wiele innych. Warto wiedzieć, że wstęp na teren zalewu jest całkowicie darmowy!

Dolina Mnikowska

Dolina Mnikowska to urokliwe miejsce położone blisko Krakowa, idealne na szybki, ale spokojny weekendowy spacer z rodziną. Bardzo dobry dojazd z Krakowa, malownicza, łagodna i rozłożysta ścieżka, żwawo płynący potok Sanka oraz ciekawe punkty na trasie – tak można pokrótce opisać to miejsce. To również dobra lokalizacja do spokojnych wycieczek rowerowych, tym bardziej, że istnieje tam specjalnie wyznaczony niebieski szlak.

Kropla w morzu…

Oczywiście przywołane atrakcje to tylko niektóre, wybrane subiektywnie miejsca warte zobaczenia w Małopolsce. Zachęcamy do zgłębienia tematu i odszukania swoich ulubionych podkrakowskich „miejscówek”. Warto mieć kilka takich lokalizacji, w które można uciec od zgiełku miasta i codziennego pędu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here