Certyfikat gost r ex – czym jest? Jak go zdobyć?

0
826
Certyfikat gost r ex

Rozkręcając swój własny biznes stresowałeś się zapewne całą skomplikowaną z pozoru terminologią i papierologią. Niedopilnowanie jednej rzeczy bądź brak jakiegokolwiek dokumentu może okazać się dla Ciebie i Twojego przedsiębiorstwa tragiczne w skutkach. Jeżeli planujesz ekspansję na rynek wschodni, z pewnością znajomy wydźwięk ma dla Ciebie termin “certyfikat gost r ex”.

Gost r ex – certyfikat przeciwwybuchowy

Jest to dokument świadczący o zgodności danego towaru z wymaganiami postawionymi przez literę prawa w zakresie ochrony przeciwwybuchowej. Dotyczy on produktów, które powinny być przystosowane do działania na obszarze zagrożonym wybuchem, co innymi słowy oznacza, że mają gwarantować bezpieczeństwo użytkowania w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach. Gost r ex jest dokumentem wymaganym przez Federację Rosyjską. Występuje on w trzech różnych odsłonach:

  • certyfikat wydawany na pojedynczą partię
  • certyfikat z okresem jego ważności na rok
  • certyfikat z okresem jego ważności na trzy lata

Co zrobić, aby uzyskać certyfikat gost r ex?

W celu zdobycia certyfikatu gost r ex należy skompletować i przedstawić wymagany zestaw dokumentów. Z pewnością przydatna (a wręcz niezbędna) okaże się pomoc rosyjskiego tłumacza, który przygotuje instrukcję obsługi, opis techniczny oraz rysunki i schematy z opisaną po rosyjsku specyfikacją danego produktu/urządzenia. Ponadto zaopatrz się w schematy elektryczne, inne otrzymane wcześniej certyfikaty (w tym ISO), listy polecające z poprzednich projektów, oznaczenie Ex. Niezbędne może okazać się również okazanie umowy zawartej z rosyjskim importerem.

Ekspansja na wschód – czy warto?

Oczywiście, że tak! A dlaczego? Otóż rynek wschodni stanowi świetne miejsce zbytu dla polskich wyrobów, które kojarzone są tam z wysoką jakością i solidnym wykonaniem. Dobra sława to jedno, a drugą nie mniej ważną sprawą jest fakt, że w przeciwieństwie do zachodu rynki wschodnie nadal pozostają nienasycone – łatwiej więc będzie Ci się wybić z Twoim produktem. Jedyne, czego potrzebujesz, by rozpocząć podbój wschodu, to odpowiednie certyfikaty – w tym właśnie gost r ex.

Potrzebujesz pomocy?

Uzyskaj fachową poradę od wykwalifikowanego specjalisty. Gdzie takiego znaleźć? Na stronie ccrw.pl. Centrum Certyfikacji Rynków Wschodnich to firma składająca się z profesjonalnego zespołu udzielającego pomocy w kwestii eksportu na wschód już od 2008 roku. Nie ryzykuj, że o czymś zapomnisz, czegoś nie dopilnujesz bądź coś przeoczysz – zdaj się na ekspertów, dla których uzyskanie wszystkich niezbędnych certyfikatów – w tym gost r ex – nie stanowi żadnego problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here