Chirurgia okulistyczna

0
180

Współczesna chirurgia okulistyczna bazuje na innowacyjnych rozwiązaniach, których wdrożenie nie byłoby możliwe bez precyzyjnych narzędzi i materiałów wysokiej jakości. To one gwarantują bezpieczeństwo i sukces procesu zabiegowego. Sprzęt to zarówno urządzenia
o charakterze nieinwazyjnym, jak i inwazyjnym. Sprzęt chirurgiczny ma za zadanie usprawnić pracę chirurgów podczas zabiegów o różnym stopniu skomplikowania.

Szeroka gama chirurgicznych wyrobów medycznych

W kategorii wyrobów medycznych znajdują się zarówno ultrasonograficzne urządzenia bezinwazyjne, ostrza, kamery, implanty, jak i opatrunki, lampy szczelinowe, plomby, mikrospongi, soczewki oraz zastawki, czy barwniki fluorescencyjne i kohezyjne wiskoelastyki. Nowoczesny sprzęt chirurgiczny to również rozwiązania wspierające procedury inwazyjne takie jak bezinwazyjne systemy do leczenia niekontrolowanej jaskry o dużym stopniu zaawansowania technologicznego. Jest również wiele innych narzędzi wspierających pracę chirurgów i mających wpływ na precyzję wykonania zabiegu. Zaliczają się do nich kamery wizualizujące i rejestrujące obraz o wysokiej rozdzielczości zjawisk fluorescencji w tkankach ocznych, a także lampy UV do sieciowania włókien kolagenowych rogówki.

Implanty okulistyczne

Nowoczesne implanty okulistyczne to rozwiązanie, które gwarantuje doskonałą ostrość wzroku, np. po operacji zaćmy. Implanty, czyli sztuczne soczewki są wykorzystywane w leczeniu schorzeń okulistycznych w obrębie rogówki, siatkówki oraz twardówki, dzięki temu pozwalają np. na korekcję astygmatyzmu i starczowzroczności czy poprawę widzenia kontrastowego. Implanty są indywidualnie dobierane do pacjenta w zależności od tego, jakiego leczenia potrzebuje. Po takiej identyfikacji dobiera się odpowiedni rozmiar i grubość. W tym miejscu warto również wspomnieć o stabilnych soczewkach wewnątrzgałkowych, których wyróżniamy wiele kategorii i należą do nich: jednoogniskowe, dwuogniskowe oraz trójogniskowe soczewki wewnątrz gałkowe o zróżnicowanych parametrach optycznych. Do ich cech należy zaliczyć wysokie parametry stabilizacyjne, a także filtry UV oraz światła fioletowego, właściwości hydrofobowe, oraz skuteczną fotoprotekcję.

Precyzyjne ostrza i noże chirurgiczne

Narzędzia, bez których zaawansowana chirurgia okulistyczna nie byłaby możliwa to ostrza i noże chirurgiczne, które służą do interwencji bezpośredniej i pomagają w precyzyjnym usuwaniu nabłonka rogówki przed zabiegami laserowej korekcji wzroku, w usuwaniu beleczkowania (trabecular meshwork), czy też do chirurgii zaćmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here