Co jest modne w łazience?

0
3344
Co jest modne w łazience?

Coraz więcej ludzi tuż po ślubie zaczyna budowę swojego domu lub decyduje się na zakup mieszkania w bloku. Wszystko w celu urządzenia sobie miejsca do mieszkania po swojemu.

Samo urządzanie mieszkania oraz jego wykańczanie niektórym sprawia wiele radości a innym przynosi wiele stresu. Wszystko dlatego, że każdy chciałby mieć mieszkanie urządzone według najnowszych trendów. 

Modne dekoracje ścian w łazience

Trendy łazienkowe zmieniają się bardzo szybko. Dlatego właściwie co roku można zauważyć coraz to nowsze i inne dekoracje ścian dominujące w łazienkach. To co jest aktualnie modne można sprawdzić w katalogach poświęconych tematyce urządzania łazienek. Dawniej modne płytki na ścianach łazienek zostały zastąpione drewnianymi elementami, tapetami, gresem, stalą, czy nawet elementami betonu. Takie motywy są najmodniejsze w ostatnich latach w łazienkach. 

Beton dekoracyjny do łazienki – prawdziwy czy imitacja?

Na pierwszy rzut oka między ścianą wyłożoną płytami z betonu architektonicznego, a taką stworzoną za pomocą tynków strukturalnych imitującymi beton nie widać większych różnic. Różnice jednak istnieją i są dosyć znaczne. Warto się z nimi zapoznać przed podjęciem decyzji o zakupie. Tak jak farba betonowa pozwala na typowo industrialne dekoracje ścian w łazience, tak również beton dekoracyjny pozwala na uzyskanie efektu naturalnych wżerów i nierówności. Przede wszystkim sam beton dekoracyjny jest powłoką grubszą co pozwala to na wykonanie widocznych wzorów w postaci odbić linii lub kolistych wklęśnięć. Taki beton można również zabarwić z kolorantem — uzyskujemy w ten sposób, ocieplony kolorystycznie beton. Efekt takiego betonu na ścianie w łazience możemy uzyskać stosując albo tynk betonowy albo też tynki mineralne jak np. Magnat Style Beton. Warto jeszcze dodać, że nakładanie takiego tynku jest tak proste, że każdy może zrobić to sam. Pamiętajmy tylko o tym, że do betonu musimy dodać dość charakterystyczne dekoracje – nie może być ich za dużo i muszą one być utrzymane w surowości fabrykanckiego stylu. 

Co się tyczy płyt betonowych są one bardzo drogi oraz ciężkie przez co wymagają fachowej wiedzy oraz sprzętu do ich zamontowania.

tynk strukturalny

Tynk mineralny imitujący trawertyn w łazience

Innym bardzo oryginalnym pomysłem jest zastosowanie tynku mineralnego imitującego trawertyn w łazience, który jest bardzo trwały i odporny na zabrudzenia jak i zniszczenia. Swoją popularność tynk mineralny imitujący trawertyn zawdzięcza wyjątkowym, stonowanym barwom, które sprawiają, że jest uniwersalną ozdobą. Ściany łazienki udekorowane tynkiem strukturalnym typu trawertyn wyglądają niepowtarzalnie. To jest modne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here