Czy czarne płytki będą pasować do łazienki?

0
2538
Czarne płytki

Planujesz stworzyć w łazience stylową i elegancką aranżację? W takim razie powinieneś postawić na kolor czarny. Czy jednak czarne płytki sprawdzą się w takim pomieszczeniu? Po przeczytaniu tego artykułu przekonasz się, że to bardzo dobry pomysł. Podpowiemy Ci, jakie płytki wykorzystać oraz jakimi materiałami uzupełnić je, aby stworzyć niepowtarzalne wnętrze w łazience.

Jakie płytki wybrać do czarnej łazienki?

Może nie zdajesz sobie sprawy, ale czarne płytki stanowią jedną z najbogatszych ofert materiałów wykończeniowych. Zasadniczo są dostępne w każdym formacie. Możesz wybrać zarówno klasyczne kwadraty i prostokąty, jak i bardziej finezyjne plastry miodu lub prostopadłościan pozwalający na ułożenie tzw. jodełki. Oprócz szerokiego spektrum kształtów i rozmiarów zwróć także uwagę na wykończenie i fakturę płytek. To właśnie te dwa elementy mogą mieć wpływ na całą aranżację.

Czarne płytki o błyszczącej powierzchni doskonale odbijają światło, powodując rozświetlenie całego wnętrza łazienki. Czarne, błyszczące płytki o dużym formacie będą sprawiały wrażenie luster. Płytki o małym formacie i wypukłej powierzchni pozwolą uzyskać bardzo oryginalną grę świateł. Ciekawą propozycją mogą być czarne, matowe płytki imitujące naturalny kamień. Musisz jednak wiedzieć, że to bardzo wymagający materiał. Wynika to z faktu, że matowe powierzchnie pochłaniają światło. Są także trudniejsze do utrzymania w czystości. Dlatego takie rozwiązanie najbezpieczniej jest zastosować w miejscach, które nie są narażone na zachlapanie wodą.

Czym uzupełnić czarne płytki w łazience?

Decydując się na wyłożenie podłogi i ścian czarnymi płytkami, musisz zadbać o stylowe przełamanie tej czerni. W tym celu warto zastosować nieco łagodniejsze kolory. Świetnym wyborem mogą być fornirowane meble. Meble wykonane z drewna znacząco ocieplą pomieszczenie. Powinieneś zapamiętać, że z czarnymi płytkami doskonale współgrają wszelkie odcienie egzotycznego drewna. Z rodzimych gatunków trafionym wyborem będzie na pewno dąb.

Naturalnym uzupełnieniem czarnej łazienki będą duże płaszczyzny białych elementów jak umywalka, wanna czy miska ustępowa. Wpłyną one na rozjaśnienie wnętrza łazienki. Co więcej, śnieżna biel będzie robić piorunujące wrażenie na tle idealnej czerni.

Aranżując czarną łazienkę, nie zapominaj o dodatkach. Postaw na mocne kolory jak czerwony, żółty czy szafir.

Jak oświetlić czarną łazienkę?

W przypadku czarnej łazienki musisz także przemyśleć odpowiednie oświetlenie całego pomieszczenia. Na pewno nie powinieneś redukować liczby punktów świetlnych. Pamiętaj, że czarne płaszczyzny pochłaniają większość światła. Dlatego w łazience niezbędna jest duża liczba opraw świetlnych

Z pewnością czarne płytki sprawdzą się nie tylko w łazience, ale także w pozostałych pomieszczeniach Twojego domu. Bogatą ofertę płytek w kolorze czarnym znajdziesz na stronie https://domus-sklep.pl/3141-czarne-plytki. Firma Domus specjalizuje się w sprzedaży wysokiej klasy płytek ceramicznych. Na stronie domus-sklep.pl znajdziesz także wiele nieszablonowych inspiracji, które mogą odmienić wnętrze Twojego domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here