Czy warto ubezpieczyć dom?

0
894
Czy warto ubezpieczyć dom

Ubezpieczamy nasze samochody, pojedyncze wartościowe przedmioty, ale często zapominamy o tym, że dom czy mieszkanie są miejscami, które powinniśmy zabezpieczyć w pierwszej kolejności. Dom to nasz ostoja, budynek w którym odpoczywamy, w którym jesteśmy sobą. Pamiętajmy, że wypadki mogą zdarzyć się każdemu z nas dlatego warto zadbać o ubezpieczanie domu. 

Co złego może spotkać nasz dom lub mieszkanie?

Wydaje się nam, że budynki są tak trwałe, że nie może nic się im stać. Myślenie to jest nie tylko błędne ale także niebezpieczne. Brak ubezpieczenia naraża nas na wiele niedogodności. Dlaczego warto zająć się zabezpieczeniem swojego dobra? Wypadki mogą spotkać każdego z nas. Rok w rok słyszymy o powodziach, które nie tylko podtopiły dom lecz uszkodziły go tak bardzo, że wymaga on gruntownego remontu. Niesprawna instalacja gazowa czy elektryczna to przyczyny wielu pożarów, które mogą skończyć się tragicznie nie tylko dla domu czy mieszkania ale i nas samych.

Obecnie musimy liczyć się nie tylko nie niekorzystnymi warunkami klimatycznymi czy nieszczelną instalacją. Jeśli posiadasz mieszkanie musisz być gotowy na nagłe sytuacje. Zalanie przez sąsiada nie tylko może uszkodzić twoje dobro, ale także może doprowadzić do poważnych i kosztownych remontów. 

Pamiętaj także o tym, że domy czy mieszkania potencjalnie są narażone na akty wandalizmu lub kradzieże – w przypadku braku ubezpieczenia domu zostajemy z niczym – jesteśmy stratni. 

Dlatego warto mieć ubezpieczyć swój dom lub mieszkanie?

Nieszczęśliwe wypadki lub kradzież naszego mienia naraża nas na wiele przykrych skutków. W przypadku zalania czy podpalenia nie mamy miejsca do życia – zostajemy bez dachu nad głową i w dodatku bez środków na odbudowę lub renowację domu czy mieszkania. Utrata majątku, cennych pamiątek ważnych dokumentów potęguje w nas stres i poczucie pustki – straciliśmy to co jest dla nas cenne. Odbija się to niekorzystnie na psychice twojej i twoich bliższych. Stres, brak dachu nad głową znacząco wpływa na nasze emocje, nie czujemy się bezpiecznie, myślimy co dalej, czujemy się pozostawieni sami sobie. 

Jakie ubezpieczenie domu warto wybrać?

Nie zwlekaj ale już dziś ubezpiecz się u doświadczonych specjalistów: http://ubezpieczeniagrabowski.pl/. Doradcy wskażą ofertę, która będzie najdogodniejsza dla Ciebie i twojego domostwa. Przygotują umowę, która nie narazi Cię na zbędne koszty lecz w przypadku wypadku pokryje koszty remontu. Dom to nasze jedyne w swoim rodzaju miejsce. Dbajmy o niego i naszych najbliższych – pamiętajmy o ubezpieczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here