Dlaczego warto podarować maluchowi znikopisy?

0
1303
Dlaczego warto podarować maluchowi znikopisy?

Jeśli nasz maluszek lubi rysować, podaruj mu wyjątkowe przybory. Dużą popularnością cieszą się znikopisy. Nie pobrudzą rączek dziecka, stołu, ściany, czy ławy. Dzięki nim rysowanie jest jeszcze przyjemniejsze. Znikopis to specjalna tablica z pisakiem. W każdej chwili można ją bez problemu wyczyścić i zacząć nowy rysunek. Tego typu zabawki skierowane są dla maluchów od 3 roku życia.

Co to są znikopisy?

Tablice znikopisy są bardzo lubiane przez małych malarzy. Co ciekawe, pisakiem można rysować po specjalnej tabliczce. Na niczym innym nie pozostawią żadnego śladu. To idealne rozwiązanie, jeśli nie chcesz mieć pomalowanych ścian, czy mebli.

Zwróć uwagę, czy pisak jest przytwierdzony sznurkiem do znikopisu. W ten sposób nie zgubi się wśród innych zabawek. Aby zmazać znikopis wystarczy go przetrzeć specjalnym suwakiem dołączonym do zestawu.

Warto też wspomnieć o pewnych wadach znikopisów. Rysunki nie są trwałe. Dlatego nie możesz ich powiesić na ścianie lub lodówce. Po pewnym czasie po prostu same znikają. Ponadto w najprostszych modelach nie można wybrać kolorów. Najtańsze znikopisy zwykle rysują tylko na czarno. Droższe zestawy oferują trochę bardziej zróżnicowaną kolorystykę.

Dlaczego warto kupić znikopis?

Popularne znikopisy to ciekawe, wielofunkcyjne zabawki. Spodobają się dzieciom w różnym wieku. Wybór jest naprawdę szeroki. Dlatego zastanów się, jaką kwotę możesz przeznaczyć.

Niektóre zestawy znikopisów zawierają urocze stempelki (lub pieczątki), literki, figury i rozmaite kształty. Maluch uczy się je odrysowywać. W ten sposób może poznać literki i cyferki. Znikopisy stanowią więc ciekawy wstęp do nauki czytania, pisania i liczenia. Bardziej zaawansowane modele przypominają nawet urządzenia multimedialne.

Znikopis ma wspaniałe walory edukacyjne. Poprawia koordynację ręka-oko. Rozwija wyobraźnię i kreatywność. Kształtuje zdolności manualne. Znikopisy dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach. Sprawdzą się idealnie nie tylko w domu, ale też w czasie podróży. Możesz też znaleźć zestaw z ulubionym bohaterem z bajki lub kreskówki. Na pewno spodoba się naszemu dziecku.

Znikopis jest doskonałą alternatywą dla kartki papieru i klasycznych mazaków. Co ważne, jest całkowicie bezpieczny dla malucha. Nie wydziela żadnych toksycznych substancji. Niektóre zestawy składają się z większej i mniejszej tabliczki. Dostępne są w różnych kolorach. Bardziej zaawansowane tablice podzielone są na strefy. Można na nich namalować rysunek w konkretnym kolorze. Wybór jest ogromny. Dlatego warto zapytać maluszka, który znikopis najbardziej mu się podoba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here