Dlaczego warto zaopatrzyć się w odzież termiczną?

0
2061
Dlaczego warto zaopatrzyć się w odzież termiczną?

Każdy mieszkaniec Polski nauczył się doceniać ciepłą odzież. Czy to w zimę, czy latem, w górach lub nad morzem, odpowiednie ubranie oszczędzi nam wielu nieprzyjemności. Jednak co dokładnie na siebie włożyć?

Tutaj na pomoc przychodzi nam odzież termiczna. Jak sama nazwa wskazuje, zatrzymuje ona ciepło organizmu, nie pozwalając nam się wyziębić. Świetnie nadaje się gorszą pogodę, lub trudniejsze warunki.

Czym jest odzież termiczna?

Najprościej rzecz ujmując, odzież termiczna to ubranie gwarantujące wysoki poziom izolacji cieplnej i chroniące przed warunkami pogodowymi, czy wodą. Produkuje się je z materiałów o gęstej strukturze, dlatego też, w przeciwieństwie do odzieży termoaktywnej, nie zapewnia ona wentylacji i nie odprowadza potu na zewnątrz. W tym przypadku poświęcamy oddychalność w imię wodoodporności.
Za przykład odzieży termicznej możemy podać ocieplane kurtki wodoodporne, spodnie i koszulki polarowe, oraz suche i neoprenowe kombinezony.

Dla kogo?

Każdy kto będzie narażony na nieprzyjazne warunki pogodowe i niskie temperatury, powinien rozważyć sprawienie sobie odzieży termicznej. Niezależnie czy czeka nas sztorm na morzu, wycieczka w góry, czy po prostu zimowy spacer po parku, warto się odpowiednio ochronić. Dlatego też można uznać, że tego typu ubrania są niezbędnym elementem wyposażenia turysty, ale i przydatnym uzupełnieniem naszej codziennej odzieży.
W przypadku większości sportów odzież termiczna to nie najlepszy wybór. Jest tak ze względu na jej nieprzepuszczalność, która zatrzymuje pot przy ciele i szybko prowadzi do dyskomfortu. Ta cecha okazuje się jednak przydatna w przypadku kombinezonów do uprawiania sportów wodnych, lub zimowych, gdy nie chcemy się przemoczyć. Tak więc kajakarze, narciarze, lub windsurfingowcy nierzadko decydują się na odzież termiczną, która zapewnia zarówno ciepło, jak i ochronę przed wodą.

Każdy z nas potrzebuje ubrań na gorszą pogodę. Dlatego też odzież termiczna powinna znaleźć się w naszej garderobie, niezależnie czy interesują nas podróże małe, duże, czy wychodzimy tylko na podwórze.

Zapoznaj się z ofertą odzieży termicznej sklepu GoKajak.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here