Domowy manicure hybrydowy – niezbędne akcesoria

0
733
Domowy manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy to jedna z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci. Jeśli kompletujesz zestaw do hybryd, by wykonywać zabieg samodzielnie, podpowiemy Ci, w co musisz zainwestować. Lakier hybrydowy, baza czy top to podstawa, ale praca bez frezarki do paznokci czy innych produktów będzie trudniejsza. Zobacz, co skompletować, by uzyskać najlepszy efekt pięknych dłoni nawet na kilka tygodni.

Jak skompletować zestaw do hybryd?

Hybrydy od wielu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem – są znacznie trwalsze niż klasyczne lakiery, poza tym tak przygotowane paznokcie zachwycają połyskiem oraz trwałością. Zestaw można skompletować samodzielnie albo kupić gotowy, ważne, by był dopasowany do potrzeb.

Nałożenie lakieru hybrydowego nie wymaga dużej ingerencji w płytkę paznokcia jak np. w przypadku metody żelowej, poza tym jest stosunkowo proste – można szybko nauczyć się wykonywać ten rodzaj manicure samodzielnie. Jeśli poza tym zdecydujesz się na zakup frezarki do paznokci, czas wykonania zabiegu jeszcze się skróci.

Aplikacja lakierów hybrydowych jest prosta, można je nakładać samodzielnie w domu. Dobrze i starannie wykonane paznokcie hybrydowe przetrwają nawet 3-4 tygodnie bez odprysków. Zwykle trzeba wykonać zabieg ponownie ze względu na duży, wyraźnie widoczny i nieestetyczny odrost.

Podstawowy zestaw do hybryd dla początkujących

Podstawowy zestaw do hybryd musi zawierać między innymi bazę oraz top, najlepiej tej samej marki, lakiery hybrydowe w kilku kolorach (ich kolekcję można z czasem rozbudować),  cleaner, czyli odłuszczacz, a także akcesoria do ściągania lakieru – w tej roli lepiej sprawdzają się wydajne frezarki do paznokci, pilniki, blok polerski i waciki bezpyłowe. Warto też zainwestować w pochłaniacz pyłu – manicure jest prosty do wykonania, ale podczas pracy wytwarza się dużo pyłu, którego nie należy wdychać.

Akcesoria do ściągania hybryd

Należy też skompletować akcesoria do ściągania hybryd – obejmuje on specjalny zmywacz do lakieru hybrydowego, np. na bazie acetonu, bloczek polerski, folie i klipsy oraz patyczki drewniane. Hybrydę można zdjąć zawsze, jeśli paznokcie są mocne i w dobrej kondycji, ale spokojnie przetrwa ona kilka tygodni.

Najszybszą metodą usuwania lakieru są jednak wielofunkcyjne frezarki – warto rozważyć zakup takiego urządzenia. W salonie kosmetycznym są one niemal niezbędne – podobnie jak wydajna i mocna lampa UV lub LED oraz pochłaniacz pyłu Manicure, starannie i profesjonalnie wykonany, będzie wspaniałą wizytówką kobiecych dłoni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here