Dorabianie kluczy samochodowych takie proste, jak je malują?

0
2508
Dorabianie kluczy samochodowych takie proste, jak je malują?

Aż 33% z nas przyznaje się, że choć raz w życiu zgubiło klucze do samochodu lub do domu. Aż połowa z tych zgub zginęła bezpowrotnie. Coraz bardziej rozwinięta technologia i zaawansowane systemy zabezpieczeniowe sprawiają, że dorobienie kluczy nie tylko nie trwa już kilku sekund, ale także, że usługi nie wykona nam już pierwszy lepszy ślusarz. Sprawdźmy jak wygląda procedura dorobienia kluczy w nowoczesnych autach.

Klucz kluczowi nierówny

Zasada w większości jest prosta – im starsze auto, tym łatwiej jest dorobić do niego klucz. Nie różni się to zazwyczaj od rutynowego kopiowania klucza do drzwi mieszkaniowych. Niestety, sytuacja komplikuje się, gdy mamy do czynienia nawet z najprostszym zabezpieczeniem antykradzieżowym, np. immobiliserem. Jest to elektroniczny kod zapisany na płytce umieszczonej w kluczyku. Czujnik tej płytki umieszczony jest w stacyjce auta. Łatwo się więc domyślić, że samo dorobienie kluczyka w tej sytuacji mija się z celem – samochód będzie można nim otworzyć, ale uruchomić go już nie. Każdy dorobiony klucz trzeba w tym wypadku zaprogramować, by prawidłowo spełniał swoją funkcję.

Czy muszę wymienić całą stacyjkę?

Wielu kierowców zastanawia się, czy w przypadku zgubienia kluczyka z immobiliserem konieczna jest zmiana całej stacyjki. Takie dość mało ekonomiczne rozwiązanie praktykują często ASO. Okazuje się jednak, że nie jest to konieczne. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii niektóre firmy z stolicy udostępniają w ramach swoich usług, usługę pod hasłem dorabianie kluczy samochodowych Warszawa , jednakże praktycznie w każdej większej miejscowości w Polsce także jesteśmy w stanie dorobić klucz samochodowy. Niezbędne jest natomiast zdobycie indywidualnego kodu do naszego kluczyka. Można go znaleźć w książce serwisowej, a także na blaszce dołączonej do kluczyka zapasowego. Jeśli nie mamy dostępu do żadnej z tych opcji, szyfr można zdobyć w autoryzowanym serwisie podając numer nadwozia pojazdu oraz okazując dowód rejestracyjny. Niektóre firmy zajmujące się dorabianiem kluczy samochodowych w Warszawie mają jednak dostęp do takich baz lub są w stanie wyczytać z naszego podjazdu, co znacznie skraca czas usługi. Ostatecznością jest zaprogramowanie nowego kluczyka i zmiana kodu immobilisera, do czego są oczywiście niezbędne specjalne urządzenia.

Jak długo trwa dorabianie kluczy samochodowych?

Choć technologia dorabiania kluczy do niektórych samochodów jest bardzo zaawansowana, profesjonalny ślusarz dysponujący odpowiednim sprzętem jest w stanie nawet w kilka minut dorobić odpowiedni komplet kluczyków. Ale dorobienie kluczyka do niektórych modeli zajmuje nawet do kilku godzin. Oczywiście zdarzają się komplikacje, ale zazwyczaj wynikają one z zaniedbań użytkowników samochodów, wad zamka czy niewłaściwej konserwacji urządzenia.

Cena dorabiania kluczy samochodowych

Cena za dorobienie jednego klucza samochodowego wacha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Wszystko zależy od skomplikowania usługi, dostępności kodu, stanu zamków i wielu innych czynników. Im bardziej zaawansowana technologia antywłamaniowa została zastosowana, tym usługa może być droższa.

Jedno jest pewne – profesjonalna firma ślusarska zawsze będzie tańsza, niż ASO.

Dorabianie Kluczy Samochodowych – Warszawa
al. Solidarności 84, Warszawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here